ساخت ۶۰ شناور داخلی تا پایان امسال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:39 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۰۰۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هم اکنون ٢٦ فروند شناور درحال ساخت داریم که تا امسال تعداد آن‌ها به ٦٠ و تا سال آینده به ٨٣ فروند می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برنامه‌های توسعه‌ای مناسب و مختلفی در بنادر شرق استان هرمزگان از سوی سازمان بنادر و دریانوردی مدنظر قرار گرفته است تا تجارت دریایی و سرمایه‌گذاری بیشتری در بنادر این بخش صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به نیاز حوزه دریایی کشور، هم اکنون ٢٦ فروند شناور درحال ساخت داریم که تا امسال تعداد آن ها به ٦٠ و تا سال آینده به ٨٣ فروند می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، بندر تجاری سیریک از نظر ظرفیت، زیرساخت و روبناها؛ شرایط مناسبی خواهد داشت و در عین حال برنامه‌ریزی مدونی در راستای صادرات غیرنفتی و تجارت خارجی از این بندر مدنظر قرار گرفته است.

راستاد همچنین با اشاره به اینکه سامانه اطفا حریق بندر سیریک پیشرفت مناسبی دارد، افزود: طرح احداث اسکله بندر سیریک ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان بهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه رونق فعالیت‌های اقتصادی بندر سیریک در سه مرحله پنج ساله با تصویب طرح جامع طراحی شده است، ابرازداشت: طرح جامع بندر سیریک در یک افق ١٥ ساله و در سه فاز پنج ساله مصوب شده که در قالب طرح جامع این بندر، پروژه‌ها مشخص است و تا با تکمیل روبنا‌ها شاهد رونق فعالیت‌های اقتصادی و تجاری در بندر سیریک خواهیم بود.

 

برچسب ها: شناور ، بندر ، هرمزگان ، ساخت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°