ادغام ۲۲ موسسه آموزش عالی در دانشگاه‌های بزرگ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:26 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۰۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
معاون آموزشی وزارت علوم، از ادغام ۲۲ موسسه آموزش عالی دولتی خبر داد و گفت: از این به بعد، پذیرش دانشجو در این مراکز به اسم دانشگاه‌های بزرگی که این مراکز آموزشی در آنها ادغام شده‌اند، صورت می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علی خاکی‌صدیق معاون آموزشی وزارت علوم به آخرین وضعیت ساماندهی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اشاره و اظهار کرد: طرح ادغام ۲۲ موسسه آموزش عالی دولتی در حال حاضر اجرایی می‌شود و برخی از موسسات آموزش عالی نیز در دانشگاه‌های بزرگتر و مادر ادغام شده‌اند و مصوبه آن در شورای گسترش وزارت علوم وجود دارد و ابلاغ نیز شده است.

وی افزود: اجرای طرح ساماندهی دانشگاه‌ها با احتیاط پیش می‌رود و اینگونه نیست که ما شاهد ادغام تعداد زیادی از دانشگاه‌ها باشیم.

معاون آموزشی وزارت علوم تأکید کرد: تاکنون ۲۲ موسسه آموزش عالی دولتی ادغام شده‌اند که ادغام ۱۱ موسسه از این تعداد ابلاغ شده است. در واقع این مراکز دانشگاه‌های بسیار کوچکی هستند که در جوار دانشگاه‌های بزرگتر قرار دارند و با توجه به شرایط کشور و نیاز آموزش عالی نمی‌توانند رشد کنند، چرا که مجوز رشته و مقاطع جدید به آن‌ها داده نمی‌شود و متقاضی نیز برای ورود به این مراکز وجود ندارد لذا با دانشگاه بزرگی شبکه می‌شوند تا از امکانات آن استفاده کنند.

خاکی‌صدیق با بیان اینکه اگر موسسه‌ای در دانشگاه‌های بزرگتری ادغام شود، دانشجویان این موسسه با اسم دانشگاه بزرگتر پذیرش خواهند شد، تأکید کرد: این ادغام‌هایی که انجام شده تاکنون فقط شامل دانشگاه‌های دولتی بوده است و طرح ساماندهی در دانشگاه‌های دیگر نظیر دانشگاه پیام نور، علمی کاربردی و آزاد نیز پیش می‌رود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°