جسارت روزافزون رژیم صهیونیستی درسایه انفعال سازمان ملل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:44 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۰۱۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
نماینده ایران در سازمان ملل برخورد منفعلانه جامعه بین المللی با جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، روز سه شنبه در نشست شورای امنیت درباره مسئله فلسطین، گفت: در ۷۵ سال گذشته شورای امنیت نتوانسته به اشغال فلسطین پایان دهد و از حقوق فلسطینی‌ها حمایت کند

وی افزود: فلسطینی‌ها سال ۲۰۲۰ را در حالی به پایان رساندند که اشغال این کشور و جنایات وحشیانه نیرو‌های اشغالگر رژیم صهیونیستی همچنان ادامه داشت.  کشتن بیش از ۷۰ فلسطینی از جمله نزدیک به ۲۰ زن و کودک، زخمی کردن بیش از ۶۷۴۰ نفر دیگر شامل تعداد زیادی از زنان و کودکان، تخریب یا تصرف بیش از ۵۹۰ منزل فلسطینیان و همچنین آواره کردن حدود ۶۹۰ نفر تنها نمونه‌ای از ظلم‌های بی‌شمار نیرو‌های این رژیم علیه فلسطینیان در سال ۲۰۲۰ بود.

نماینده کشورمان در تشریح دیگر جنایات این رژیم گفت: همچنین رژیم اشغالگر به شهرک‌سازی غیرقانونی خود ادامه داد، سیاست غیرقانونی خود را برای الحاق بخش‌های دیگر فلسطین علنی کرد و به محاصره غیرانسانی نوار غزه ادامه داد و در عین حال، در سال ۲۰۲۰، مصائب فلسطینیان در اثر شیوع کرونا نیز تشدید شده و چند برابر گردید.

تخت روانچی ادامه داد: طی سال گذشته میلادی، رژیم صهیونیستی به ماجراجویی نظامی خود و بی ثبات کردن منطقه، از جمله از طریق حمله به برخی دولت‌های منطقه بویژه سوریه و تهدید آشکار کشور‌های منطقه نیز ادامه داد. رژیم اشغالگر همچنین سال ۲۰۲۱ را با دور جدیدی از جنایات علیه فلسطینیان آغاز کرد که ممانعت از دسترسی فلسطینیان به واکسن کرونا و اقدامات اخلالگرانه این رژیم در منطقه نمونه آن است. همه این سیاست‌ها و اقدامات مغایر اصول و هنجار‌های اساسی حقوق بین الملل و نقض فاحش اهداف و اصول سازمان ملل بشمار می‌روند.

نماینده کشورمان به نتایج انفعال در برخورد با این جنایات نیز اشاره کرد و گفت: انفعال چند دهه‌ای شورای امنیت، رژیم صهیونیستی را به طور جدی جسور کرده تا اعمال غیرقانونی و غیرانسانی خود را با مصونیت کامل ادامه دهد که یکی از نمونه‌های آن کشتار حدود ۱۰۰ هزار فلسطینی و عرب از سال ۱۹۴۸ تاکنون است که به تازگی از سوی رئیس اداره مرکزی آمار فلسطین اعلام شده است.

وی افزود: طی همین دوره، رژیم اشغالگر قدس به پاکسازی قومی و تبعیض نژادی نظام‌مند علیه فلسطینیان، یهودی‌سازی مستمر و گسترده فلسطین، بویژه از طریق تغییر ترکیب جمعیتی و هویت اسلامی و عربی قدس شریف، مصادره گسترده زمین‌ها و تخریب خانه‌های فلسطینیان ادامه داده است که البته این‌ها صرفاً بخشی از فهرست بلند جنایات آن رژیم است.

نماینده کشورمان در عین حال تأکید کرد این انفعال نمی‌تواند تا ابد ادامه یابد و باید متوقف گردد و شورای امنیت در این زمینه مسئولیت ویژه‌ای دارد و باید برای حل مسئله فلسطین طبق اصول عدالت و حقوق بین الملل قاطعانه عمل کند و جامعه بین المللی نیز برای رسیدگی به این بحران و جلوگیری از وخامت بیشتر آن و پیامد‌های منفی آن بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی باید هر چه در توان دارد، انجام دهد.

وی افزود در همین راستا باید آمریکا وادار شود به سیاست غیرمسئولانه خود در حمایت بی قید و شرط از اعمال غیرقانونی رژیم صهیونیستی و همچنین حفاظت از این رژیم در برابر انتقادات و اقدامات شورای امنیت پایان دهد و رژیم اشغالگر نیز وادار گردد به اشغال تمام سرزمین‌های فلسطینی، جولان اشغالی سوریه و بخش‌های اشغالی لبنان پایان دهد و تمام اقدامات بی‌ثبات کننده خود در منطقه از جمله نقض مستمر حاکمیت سوریه و لبنان را متوقف کند و از تداوم ساخت و گسترش شهرک‌سازی و محاصره غیر انسانی نوار غزه دست بردارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°