بزرگترین بندر تجاری کشور در جاسک ایجاد می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:04 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۰۲۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ایجاد بزرگترین بندر تجاری کشور در محدوده شهرستان جاسک، گفت: توسعه جاسک در سطح ملی، بسیار مهم و راهبردی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد راستاد پس از بازدید از دو بندر کوه مبارک و جاسک از جمله بنادر شرق هرمزگان با بیان اینکه توسعه جاسک در سطح ملی بسیار مهم و راهبردی است، اظهارکرد: در مرحله شناخت به جمع بندی رسیده‌ایم تا بزرگترین بندر تجاری کشور را در محدوده شهرستان جاسک احداث کنیم.

وی ادامه داد: در تعامل با وزارت نفت، جانمایی نهایی مشخص و مطالعات اجرایی سازمان بنادر و دریانوردی در این رابطه آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوری با بیان اینکه حمل و نقل و تجارت دریایی در شرق تنگه هرمز، نخستین بار مدنظر قرار می‌گیرد، عنوان کرد: قصد داریم تا به جز بندر چابهار بتوانیم پذیرش کشتی‌های اقیانوس‌پیما را در شرق تنگه هرمز نیز داشته باشیم که این مسئله در محدوده شهرستان جاسک مدنظر قرار خواهد گرفت.

راستاد افزود: در رابطه با فعالیت ناوگان سنتی و مشکلاتِ به وجود آمده برای بومیان شهرستان جاسک، هرگز نگاه سازمان بنادر این نیست که ناوگان سنتی فعالیت نکند بلکه سازمان بنادر و دریانوری نمی‌تواند به واسطه جایگاه حاکمیتی خود برای صاحبان کالا تکلیف تعیین کند که از چه طریقی بار خود را حمل کنند.

وی تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی از طریق اعطای تسهیلات با حداقل ۲۰ درصد آورده و ارائه بیشترین میزان یارانه، کمک خواهد کرد تا مشکل لنج داران حل شود و برای برطرف کردن معضل بیکاری و اشتغال بومیان منطقه گام بر‌دارد.

به گفته راستاد، ۷۵ درصد تخفیف در رابطه با حقوق و عوارض بندری لنج‌ها از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به تصویب رسیده است تا بتوانیم به فعالیت لنج‌داران کمک کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سازمان بنادر نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد تا در جهت رفع دغدغه لنج داران شهرستان جاسک گامی عملی بردارد و در بلندمدت نیز آمادگی دارد تا از محل وجوه اداره شده، تسهیلات لازم را ارائه کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°