لزوم آگاهی نسل جوان از روزهای سخت انقلاب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:22 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۰۳۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
رئيس جمهور روزهاي منتهي به انقلاب را روزهايي بسيار مهم در تاريخ انقلاب اسلامي دانست و گفت: بايد نسل جوان و نوجوان را كاملا از سختي هاي روزهاي انقلاب آگاه كنيم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه صبح امروز هیئت وزیران با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: ایام بسیار مبارکی در پیشِ رو داریم و در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی هستیم خصوصاَ ۱۲ بهمن که آن روح بلند در کالبد ملت ایران دمیده شد.

وی افزود: باید نسل نوجوان و جوانمان را با این انقلاب کاملاَ آشنا و آگاه کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: هر پیروزی که به دست آمد، "فرج بعدالشّده" بود. مردم و رهبران و آن‌هایی که در زندان‌ها و تبعید و فشار بودند و کسانی که فرزندان عزیزشان را در راه انقلاب فدا کردند، روز‌های بسیار سختی را گذراندند، اما خداوند در هرجایی که احساس کردیم دیگر گشایشی نیست، یک گشایشی را پدید می‌آورد.
روحانی تصریح کرد: در زمان سکونت امام (ره) در پاریس، ایشان نه رادیو نه تلویزیون و نه روزنامه داشت، اما همه رادیو و تلویزیون‌های دنیا را خداوند در اختیار امام (ره) گذاشت و این از معجزات انقلاب بود که امام (ره) به محض اینکه اعلام می‌کردند که می‌خواهند یک سخنرانی کوتاه داشته باشند، تمام دوربین‌ها از همه جهان بر آن متمرکز می‌شدند.

وی ادامه داد: وقتی امام (ره) تصمیم گرفتند به ایران سفر کنند، آن شرایطی نبود که هر کسی تصمیم بگیرد وارد ایران شود چرا که نیرو‌های مسلح، نیرو‌های امنیتی و پلیس به صورت سابق در جای خود بودند و قدرت‌های حکومتِ آن زمان به ظاهر سر جای خود بودند و حتی تهدید کردند که اگر هواپیمای امام (ره) وارد فضای ایران شود، آن را سرنگون می‌کنند یعنی تا اینجا در تهدید پیش رفته بودند، اما امام اعتنا نکردند.

رئیس قوه مجریه افزود: من شرایط آن روز را تشبیه می‌کنم به آن آتشی که برای حضرت ابراهیم (ع) آماده کرده بودند و ایشان بی دغدغه به میان آتش رفت و "برداً و سلاماً" شد، شرایط ایران هم یک شرایط مشابه آن و از هر طرف سختی و شدت و خطر بود. اما امام (ره) در حالی وارد سیل جمعیت شد که هر توطئه‌ای امکان پذیر بود، اما امام (ره) همه را در نظر داشت و در راه خدا این مسیر را برگزید و خداوند هم ایشان را یاری کرد.

وی ادامه داد: در این انقلاب، انسان در هر جایی لشکریان حق و لطف خداوند را می‌دید البته مردم ایران، مردم ویژه و بلندی از لحاظ روح و اراده هستند و این ملت بزرگ با این روحیه بلند و این اعتماد و اراده ملی در کنار امام (ره) ایستادند و هرچه ایشان گفتند، اطاعت کردند لذا خداوند هم بزرگترین پیروزی تاریخی را نصیب ایران کرد.
 امروز اراده ملت و آراء مردم بر کشور حاکم است

روحانی گفت: روزی امام (ره) پیروز شد که هنوز آمریکایی‌ها امید داشتند که بتوانند در ایران کودتا کنند، روزی امام (ره) پیروز شد که اروپایی‌ها امید داشتند بتوانند شرایط را به هم بزنند، روزی امام (ره) پیروز شد که هیچکس در دنیا از قدرت‌های شرق و غرب با نهضت امام (ره) موافق نبودند، اما ملت ایران یکپارچه بود و ما شاهد بودیم که آن پیروزی بزرگ در تاریخ ایران و منطقه چه تحول عظیمی را به وجود آورد و می‌بینیم که ملت ایران امروز جایگاه بلندتری نسبت به ۴۲ سال پیش دارد و دارای احترام در دل و اذهان مردم جهان است.

رئیس جمهور ادامه داد: در این مسیر، ابرقدرت‌ها و قدرت‌ها ما را آزار دادند، اما واقعیت و حقیقت این است که ملتی از اسارت نجات یافت و دست استعمارگران را قطع کرد و کاخ ستمگران را سرنگون کرد و لذا امروز بر این کشور، اراده ملت و آرای مردم حاکم است.

روحانی تاکید کرد که تا روزی که در حکومت جمهوری اسلامی ایران، همه‌کاره رای مردم است، ما شکست نمی‌خوریم.

جشن دهه فجر، متفاوت‌تر از هر سال

وی افزود: بعد از ۴۲ سال، امسال ما باز هم آماده جشن بزرگ انقلاب اسلامی هستیم، درست است که شکل آن بخاطر کرونا متفاوت است، اما دل‌ها در سراسر کشور پر از شور انقلابی برای آن روز‌های بزرگ یعنی ۱۲ و ۲۲ بهمن است.

روحانی تصریح کرد: امسال ما با یک ویژگی دیگری دهه فجر را جشن می‌گیریم؛ از یک طرف آن‌هایی که می‌خواستند با تروریسم اقتصادی ما را به زمین بزنند، امسال می‌بینند مردم ما گرچه سختی‌های فراوانی در سایه تحریم و جنگ اقتصادی تحمل می‌کنند، اما در عین حال، اهداف بلند ملی و انقلابی و دینی و وظیفه شرعی خود را هیچ گاه از یاد نمی‌برند.

وی گفت: ممکن است مردم از مسئولین و دولت گلایه داشته باشند، اما وقتی پای ایران، تمامیت ارضی و استقلال کشور و نظام به میان می‌آید، همه غم و رنج و مشکلات فراموش می‌شود و آن هدف بلند پیشِ روی مردم قرار می‌گیرد که آن را حراست و حفاظت کنند.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: امسال در شرایطی وارد دهه فجر می‌شویم که مطمئن‌تر از همیشه هستیم که جنگ اقتصادی دشمن، هم با شکست مواجه شده و هم در مسیر روز‌های پایانی‌اش است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°