رئیس قوه قضاییه: باید برای حفظ منافع ملی تلاش کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:45 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۸۰۹۰۶۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
آیت الله رئیسی در دوازدهمین گردهمایی مجازی نمایندگان، ولی فقیه و ائمه جمعه کشور، گفت: رابطه دولت با ملت رابطه تعریف شده است و آنچه روابط بین ملت و دولت را رقم می‌زند منافع ملی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس قوه قضائیه در دوازدهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ائمه جمعه کشور گفت: در فلسفه سیاسی مسئله دولت که با اراده ملت ها به وجود می آید ، رابطه دولت و ملت تعریف شده است و منافع مشترک، منافع ملی است از جمله آب، هوا، خاک و سلامت  و حقوق جامعه همچنین خدماتی که دولت در قبال مردم باید انجام دهد بنابراین آنچه روابط بین دولت و ملت را رقم می زند مشترک و منافع ملی است  که همواره برای حفظ این منافع مشترک باید تلاش کرد.

آیت الله رئیسی افزود: رابطه امام و امت مبتنی بر شریعت  اساس آن تعالی و رشد انسان است و تعبیرهایی که در این رابطه وجود دارد تعبیرهای عام است و منافع ملی فقط به مرز و بوم  و جغرافیا مربوط نمی شود بلکه منافع غیرسرزمین نیز می تواند بعنوان منافع محسوب شود، دروافع مصالح انسان در این رابطه پراهمیت است . 

وی افزود: منافع ملی تنها به مرز و بوم و جغرافیا مربوط نمی‌شود و می‌تواند منافع غیر از سرزمین هم جزو منافع محسوب شود.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: امام (ره) منافع ملی و مصالح انسان را با هم پیوند زد و ترکیبی بین ملیت و اسلامیت را رقم زد و نگاه علمای بزرگ و در راس آن امام این بود که تقابلی بین اسلامیت و ملیت نیست.
 
وی تصریح کرد: امام بزرگوار به نحوی عمل کردند که جمهوریت و اسلامیت، ملیت و اسلامیت، مصالح انسان معاصر با منافع ملی با هم پیوند خورد و سازوکار این پیوند ایجاد شد.
 
 
تکمیل می شود...
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°