مذاکره ایران و عمان برای گسترش روابط تجاری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۹۰۷۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص افزایش روابط بانکی و تجاری با تاکید بر ظرفیت‌های دو کشور با توجه به تحولات منطقه‌ای و بین المللی با استفاده از منابع جدید ارزی، با مقامات عمانی رایزنی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در ادامه دیدار‌های خود با مقامات کشور عمان، صبح امروز در نشستی مشترک با رئیس بانک مرکزی عمان (طاهر سلیم الامری) و وزیر صنعت و تجارت این کشور (قیس بن محمد الیوسف) به بررسی راهکار‌های گسترش روابط اقتصادی دو کشور پرداخت.

در این نشست طرفین در خصوص افزایش روابط بانکی و تجاری با تاکید بر ظرفیت‌های دو کشور با توجه به تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی با استفاده از منابع جدید ارزی رایزنی کردند.
 
مذاکره ایران و عمان برای رفع موانع مبادلات پولی و مالی
رئیس کل بانک مرکزی گفت: در ادامه مذاکره‌های دو روزه در مقسط جلسه مشترکی با رییس بانک مرکزی عمان و وزیر صنعت و تجارت این کشور برگزار و در آن بر ایجاد تمهید‌های لازم برای توسعه روابط تجاری و رفع موانع مبادلات پولی و مالی تاکید شد.

«عبدالناصر همتی» روز چهارشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز (چهارشنبه- هشتم بهمن ماه ۹۹) در ادامه مذاکره‌های دو روزه در مقسط جلسه مشترکی با رییس بانک مرکزی عمان و وزیر صنعت و تجارت این کشور داشتیم.

وی ادامه داد: در این جلسه مذاکره‌های مهمی برای ایجاد تمهید‌های لازم برای توسعه روابط تجاری و رفع موانع مبادلات پولی و مالی انجام شد.

همتی نوشت: معاونان وزارتخانه‌های صنعت و بهداشت و درمان کشورمان و نیز معاون ارزی بانک مرکزی پیشنهاد‌ها و راهکار‌های خود برای روان سازی امر تجاری و بانکی را مطرح کردند.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: روز گذشته نیز مذاکره‌های مفیدی با وزیر امور خارجه عمان انجام شد.

وی نوشت: مسئولان اصلی روابط مالی و تجاری بین المللی عمان در این جلسه‌ها علاقمندی جدی خود برای توسعه روابط راهبردی اقتصادی با ایران را بیان کردند.

 رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته در رأس هیئتی شامل معاونان وزارتخانه‌های صمت و بهداشت به همراه معاون ارزی بانک مرکزی به منظور انجام مذاکرات در خصوص پیشبرد همکاری‌های بانکی و تجاری بین ایران و عمان عازم مسقط پایتخت این کشور شده است.

تأکید بر توسعه روابط اقتصادی و بانکی ایران و عمان و تعمیق روابط بانکی و تجاری دو کشور باتوجه به شرایط جدید بین‌المللی موضوع اصلی رایزنی‌های عبدالناصر همتی با مقامات عمانی است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °