بازار سرمایه باید در مسیر تعادل قرار بگیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:30 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۰۷۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بازار سرمایه نامتعادل است و باید در مسیر متعادل قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان بورس اوراق بهادار گفت: اگر اقدامات غیرحرفه‌ای برخی دوستان نبود و محیط برای آقای دکتر قالیباف سنگین نمی‌شد، حتما می‌توانستم دکتر قالیباف را برای تداوم خدمت قانع کنم,، اما بقدری عرصه سخت شد که ایشان برای بار دوم به من اعتماد نکردند و استعفای خود را رسانه‌ای و بعد به شورای عالی بورس ارجاع دادند.

دژپسند گفت: برخی اظهارنظر‌های غیر حرفه‌ای مانع از این شد تا رئیس قبلی سازمان بورس از دانش و تحربه خود برای تعادل بخشی بازار استفاده کند.

وی افزود: در زمان مدیریت دکتر قالیباف، ظرفیت سازی صورت گرفت و برای اولین بار احراز هویت در بازار سرمایه کلید خورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امروز در نقدشوندگی بازار سرمایه احساس رضایت وجود دارد و در بحث پذیرش شرکت‌ها در بورس نیز، زمان پذیرش بعد از دریافت مدارک، حدود یک ماه است.

وی افزود: بازارگردانی در شرکت‌ها در مدت ۲ ماه به اندازه ۱۰ سال افزایش پیدا کرده است، که این اقدامات بیانگر مدیریت دکتر قالیباف است.

دژپسند گفت: در ۱۰ ماه امسال تامین مالی در بورس به ۵۰۰ هزارمیلیارد تومان رسید.

وی افزود: وقتی تقاضا در بازار به فزونی می‌رسد، یکی از راهکار‌ها برای جلوگیری از حباب، عرضه سهام است و در زمانی که شاخص به هر دلیلی روند معکوس پیدا کرده، باید ایثارگری کرد و با تقاضا مانع از ریزش‌های تند و نگران‌کننده شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امروزه بورس بازاری ۵۰۰ هزار نفری نیست و بازاری ۵۰ میلیونی است و در این بازار مراقبت‌ها باید بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه پذیرش مستقیم در بورس بد نیست، اما باید برای استفاده از روش غیرمستقیم فرهنگسازی کرد، گفت: بازار سرمایه نامتعادل است و باید در مسیر متعادل قرار گیرد.

وی افزود: سوداوری شرکت‌ها در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳ برابر شده است که نشان از پویایی بازار سرمایه است.

دژپسند گفت: بازار سرمایه برای دولت و سازمان بورس نیست بلکه برای همه‌ی کشور است.

وی با بیان اینکه اتفاق خوبی قرار است در بازار سرمایه صورت گیرد، تصریح کرد: مقدمات حضور یک شرکت با ارزش ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در بورس فراهم شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مسیر تعادل بخشی بازار سخت است، اما محال نیست، چون بورس، سرمایه انسانی عظیمی دارد.

دژپسند یادآور شد: تعیین قیمت، کار بورس نیست و در بازار سرمایه کشف قیمت‌ها صورت می‌گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°