راه اندازی ۱۱۶۰ واحد صنعتی جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:27 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۱۱۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
هزار و ۱۶۰ واحد صنعتی جدید از ابتدای امسال تاکنون در کشور راه‌اندازی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشیه بازدید از کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان در جمع خبرنگاران گفت: با بهره‌برداری از این تعداد واحد صنعتی در مجموع ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و ۲۰ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شده است.

علی رسولیان گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هر بنگاه و واحد اقتصادی را که زمین در شهرک صنعتی تحویل بگیرد تا زمان بهره‌برداری و بعد از بهره‌برداری رصد و همراهی خواهد کرد.

وی در خصوص تمرکزگرایی و بوروکراسی اداری گفت: دستورالعمل‌هایی که اختیارات را از مدیران سلب و برای مدیران استانی بوروکراسی ایجاد می‌کنند به طور حتم کاهش داده خواهد شد و اختیارات به مدیران استانی واگذار خواهد شد تا نیاز نباشد هیچ استانی به ما مراجعه کند مگر در مسائلی که قانون الزام کرده و امکان تفویض اختیار وجود نداشته باشد.

رسولیان افزود: در زمینه تامین زیرساخت‌های برق و گاز و بقیه دستگاه‌های خدمات رسان، به هر میزان ارائه خدمات انجام شود ۳۰ درصد تأمین منابع توسط شرکت شهرک‌ها انجام می‌گیرد، اما در خصوص آب هر میزانی که تخصیص یابد منابع مالی آن توسط سازمان تأمین خواهد شد، قیمت آب خیلی ارزان نیست تا الان ۶۰۰ میلیون تومان برای هر لیتر آب هزینه شده است، اما به علت این که آب برای بنگاه‌های اقتصادی یک ضرورت است این آمادگی وجود دارد که به هر میزان آب تخصیص پیدا کند خریداری در این زمینه صورت بگیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱.۸ درصد آب کشور توسط بخش صنعت مصرف می‌شود که عمده مصرف در پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌هاست و باید آب بنگاه‌های کوچک و متوسط را نیز تأمین کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از راکد و نیمه راکد بودن ۲۲ تا ۲۴ درصد واحد‌های صنعتی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: این آمار در سال جاری به ۱۸.۷ درصد کاهش پیداکرده است که در شرایط کنونی اقتصادی کشور محدودیت واردات در این کاهش مؤثر بوده است و همچنین تشکیل کلینیک صنعت با محوریت شرکت شهرک‌های صنعتی و ارکان حاکمیت در استان‌ها کمک شایانی به بازگشت واحد‌های صنعتی راکد به چرخه تولید داشته است.

رسولیان افزود: در این مسیر هزار و ۱۷۰ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید برگردانده شده و حدود ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل هم ایجاد شده است که با دستور اکید وزیر این رویه برای همه واحد‌ها چه در شهرک‌های صنعتی و چه در خارج از شهرک‌های صنعتی با مدیریت این سازمان پیگیری شده است.

وی در خصوص بازدید از شهرک صنعتی ۲ قوچان نیز گفت: مشکل اصلی این شهرک صنعتی با توجه به این که متقاضی برای سرمایه‌گذاری نیز دارد کمبود برق است که باید پست برق در این شهرک احداث شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای ایجاد پست برق در شهرک صنعتی ۲ قوچان افزود: بر اساس این تفاهم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ۳۰ درصد تأمین مالی برای احداث پست برق را تأمین خواهد کرد، حدود پنج میلیارد تومان توسط فرمانداری از اعتبارات استانی و شهرستانی تامین و بقیه آن توسط شرکت برق استان فراهم خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°