تفاهم تولید انبوه بالگرد بومی صبا ۲۴۸ امضا شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 16 آذر 1400
کد خبر : ۸۰۹۱۵۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
آیین تفاهم نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرکت پن‌ها (پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران) امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  به گزارش خبرنگار شبکه خبر، "منوچهر منطقی" دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته در این آیین گفت: در سند جامع هوا فضا به دنبال تولید بالگرد‌های نیمه سنگین هستیم که این هدف یک مصوبه قانونی است.

وی با بیان این که بالگرد ملی صبا ۲۴۸ در رده بالگرد‌های نیمه سنگین شناخته می‌شود، گفت: شرکت پن‌ها با وجود بودجه کم و محدودیتی که داشت توانست این نمونه بالگرد را تولید کند که موضوع قابل توجهی است و خوشحالیم که امروز این پروژه مجددا در دستور کار قرار گرفته است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته، ساخت بالگرد را یک پروژه بسیار پیچیده و دارای سیستم‌ها و زیر سیستم مختلف دانست و تصریح کرد: تولید بالگرد دارای ابعاد مختلفی است که ساخت آن را بسیار دشوار کرده است. خوشبختانه امروز توسط شرکت پن‌ها به این فناوری راهبردی دست یافته‌ایم.

منطقی، تولید انبوه بالگرد در کشور را نیازمند ایجاد یک شبکه فناوری و تولید تجهیزات با مرکزیت پن‌ها دانست و تاکید کرد: با میثاق نامه امروز موضوع ایجاد شبکه‌ای منسجم را دنبال می‌کنیم؛ البته نیازمند ایجاد یک شبکه صنعتی پیشرفت نیز هستیم تا بتوان در کنار تولید بالگرد، شبکه خدمات این تیپ بالگرد‌ها را نیز ایجاد کنیم که بحث پشتیبانی را به خوبی انجام دهیم.


وی ادامه داد: توسعه صنعت بالگردی نیاز به شکل‌گیری شبکه صنعتی پیشرفته و شبکه فروش دارد که نشان می‌دهد این کار بسیار پیچیده و دارای ابعاد مختلف است، پس نیازمند همکاری و برنامه‌ریزی دقیق و گسترده در این زمینه هستیم.
بالگرد صبا ۲۴۸ ، استاندارد بین المللی را کسب کرده و قابل قیاس با نمونه‌های خارجی است.

در این مراسم امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، سیروس وطن‌خواه مقدم رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، محمد سرور رئیس اورژانس هوایی کشور، آرش خدایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری،  امیر سرتیپ دوم خلبان مجتبی روحانی مدیر عامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران و جمعی از مسئولین کشوری در شرکت پن‌ها (پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران) نیز حضور داشتند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۵۹°    ۵.۹۹°