«رابرت مالی» در دولت بایدن پیگیر اخبار ایران شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:27 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۲۳۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
سخنگوی کاخ سفید تأیید کرد دولت بایدن "رابرت مالی" را به عنوان نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران انتخاب کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی کاخ سفید اخبار منتشر شده در رسانه‌های مبنی بر انتصاب رابرت مالی به سمت نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران را تأیید کرد.

 "جنیفر ساکی" سخنگوی کاخ سفید امروز (جمعه) در یک نشست خبری تأیید کرد که «رابرت مالی» به سمت نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران منصوب شده است.
 
«رابرت مالی»در دولت بایدن پیگیر اخبار ایران شد
از هفته گذشته رسانه‌ها به نقل از منابع خود در کاخ سفید بحث انتصاب رابرت مالی به سمت نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران را مطرح کرده بودند و روز گذشته نیز خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از مقامات کاخ سفید گزارش داد که رابرت مالی حداکثر تا روز جمعه (امروز) به عنوان نماینده جدید دولت آمریکا در امور ایران معرفی خواهد شد.

"رابرت مالی" فرزند یک یهودی مصری است که هم اکنون ریاست اندیشکده «گروه بین‌المللی بحران» را به عهده دارد و سابقه فعالیت در دولت بیل کلینتون و باراک اوباما را دارد. گفته می‌شود وی از طرفداران مذکراه و دیپلماسی با رقبا و دشمنان آمریکاست.

رابرت مالی در سال ۲۰۰۸ به دلیل دیدار با اعضای حماس از ستاد انتخاباتی اوباما کنار گذاشته شد، هرچند در مارس ۲۰۱۴ به عنوان مشاور عالی اوباما در امور خاورمیانه مشغول به کار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°