ارجاع پرونده عنابستانی به‌هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:45 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۰۹۲۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از ارجاع پرونده علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس به هیئت نظارت به رفتار نمایندگان خبر داد و گفت: نتیجه بررسی‌های هیئت نظارت حداکثر تا ۱۰ روز دیگر اعلام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«محمدحسین فرهنگی» روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: حواشی رخ داده برای نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی دو بعد داشت؛ بعد اول رفتار نماینده سبزوار بود که هیات نظارت به این موضوع ورود کرده و در حال بررسی آن است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: بعد دوم این ماجرا توهینی است که به مجلس شده است. چرا که توهین‌های انجام شده فقط مربوط به آن سرباز نیست. بلکه مامور دیگری که چهره او در فضای مجازی منتشر نشد، توهین‌های زیادی به نماینده مجلس انجام داده و یکی از مسببان راه‌بندان مسیر نیز او بوده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این دو موضوع باید به صورت موازی بررسی شود. یعنی هم حواشی مربوط به نماینده مجلس و هم توهین‌هایی که مامور نیروی انتظامی انجام داده است، باید در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی این موضوع را آغاز کرده و نتیجه آن ظرف مدت یک هفته تا ۱۰ روز آینده اعلام می‌شود.

انتشار فیلمی از نحوه برخورد علی اصغر عنابستانی با مامور وظیفه راهور (نیروی انتظامی) هفته گذشته حاشیه‌های زیادی را در فضای رسانه‌ای و مجازی در پی داشته است.

بر اساس این فیلم که این هفته به شکل گسترده در فضای مجازی منتشر شد، خودروی این نماینده حین عبور غیرقانونی از خط ویژه در یکی از خیابان‌های تهران با هشدار مامور راهور مواجه شده و به گفته یکی از شاهدان فیلم، سرانجام این مواجهه به جر و بحث و سیلی این نماینده بر صورت سرباز منجر شده است.

عنابستانی بعد از چند روز و در پی واکنش‌هایی گسترده شهروندان، در ویدئویی از مردم به خاطر رفتار خود عذرخواهی کرد. پلیس راهور اعلام کرده است که این موضوع را به شکل حقوقی پیگیری می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°