برخورد با دو شرکت هواپیمایی متخلف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:23 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۰۹۲۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره برخورد با دو شرکت هواپیمایی متخلف به دلیل رعایت‌نکردن ظرفیت ۶۰ درصدی پرواز‌ها توضیح داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدحسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با بخش "پیگیری" شبکه خبر درباره اخطار کرونایی به دو شرکت هواپیمایی در خصوص رعایت ظرفیت ۶۰ درصد پرواز‌ها اظهار کرد: با توجه به ابلاغ ستاد ملی کرونا کلیه شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند نسبت به تکمیل ۶۰ درصد ظرفیتشان برای انجام پرواز‌ها اقدام کنند، بر این اساس همکاران ما در سازمان هواپیمایی کشوری به صورت مستمر از پرواز‌ها و شرکت‌ها بازرسی دارند و هرگونه پروازی بر خلاف این دستورالعمل مشاهده شود، با آن برخورد ویژه خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا در چند روز اخیر، ۳ پرواز شرکت هواپیمایی کارون و سه هفته پرواز شماره ۶۲۲۴ شرکت هواپیایی تابان را لغو کردیم و تا زمانی که این شرکت‌ها نسبت به انجام دستورالعمل‌های ابلاغی اقدام نکنند، این تعلیق مجوز‌ها پابرجا خواهد بود.

ذیبخش در پاسخ به این سوال که نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی به چه صورت است، گفت: ما در سایت سازمان هواپیمایی کشوری، سامانه‌ای تحت عنوان "سامانه حقوق مسافر" داریم که روزانه شکایاتی در آن ثبت می‌شود و رسیدگی به این موضوعات در دستور کار مجموعه سازمان هواپیمایی است. علاوه بر این سامانه، دفاتر تخصصی خودمان هم به صورت مستمر در حال بازرسی از پرواز‌ها و شرکت‌ها هستند و بصورت روزانه گزارش ارسال می‌کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که شرکت‌های هواپیمایی، دستورالعمل ابلاغی ۶۰ را اعمال کنند چرا که بصورت مستقیم با سلامت شهروندان مرتبط و جزء خطوط قرمز سازمان هواپیمایی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°