ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در سطح جهانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:56 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۳۰۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین با ارسال نامه‌ای به مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل، عملکرد درخشان جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر در سال ۲۰۲۰ را به اطلاع این سازمان بین‌المللی رساند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

کاظم غریب‌آبادی در نامه به مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل، از انفعال سازمان‌های بین‌المللی ذیربط و کشور‌ها در عمل به مسئولیت مشترک خود در حمایت از برنامه‌های مبارزه با موادمخدر انتقاد کرد و خواهان اصلاح این رویکرد شد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در این نامه آورده است: بیش از یک هزار و ۱۴۷ تُن انواع موادمخدر توسط ایران در سال ۲۰۲۰ با تلاش و از جان‌گذشتگی سربازان و مأموران نهاد‌های انتظامی و امنیتی در مرز‌ها و داخل کشور کشف شد که رشد ۴۱ درصدی را نسبت به سال قبل از آن نشان می‌دهد.

غریب آبادی افزود: بیشترین میزان این کشفیات مربوط به تریاک با ۹۱۶ تُن است. میزان کشف و ضبط سایر مخدر‌ها نیز شامل حشیش ۱۰۷ تُن، مرفین ۲۷ تُن، هروئین ۳۱ تُن، شیشه ۲۰ تُن و سایر مواد ۴۴ تُن است.

سفیر ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین تاکید کرد: مأموران مبارزه با مواد مخدر ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی، دو هزار و ۸۵۱ درگیری مسلحانه با قاچاقچیان موادمخدر داشته‌اند که به انهدام و متلاشی شدن دو هزار و ۱۹۶ باند و شبکه ترانزیت و توزیع مواد مخدر منجر شده است. در این درگیری ها، همچنین ۱۰ نفر از مأموران ایران به شهادت رسیدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۳°