امروز؛ بهره برداری از ۱۳ طرح بزرگ آب و برق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:43 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۳۱۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۳
امروز همزمان با نخستین روز دهه فجر ۱۳ طرح بزرگ صنعت آب و برق با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این طرح‌ها با اعتبار چهار هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان در دو استان خراسان شمالی و کردستان در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.

از ۱۳ طرح آماده افتتاح این هفته پویش، یک طرح برقی در استان خراسان شمالی و ۱۲ طرح صنعت آب و برق در استان کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

بر این اساس، امروز یکشنبه "واحد شماره ۳ بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان" در استان خراسان شمالی با اعتبار چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اقتصادی منطقه، تامین برق پایدار و افزایش ظرفیت شبکه سراسری برق افتتاح می‌شود.

در استان کردستان با سرمایه‌گذاری ۶۷۶ میلیارد تومان ۷ طرح برقی شامل یک نیروگاه مقیاس کوچک، ۴ طرح تامین برق و دوطرح احداث خطوط برای تامین برق مشترکان، افزایش رضایت‌مندی مشترکان، کاهش تلفات و خاموشی‌ها افتتاح خواهد شد.

در این استان ۵ طرح صنعت آب شامل سد رَمِشت، دو طرح شبکه‌‎های آبیاری و زهکشی و دوطرح تصفیه‌خانه آب و فاضلاب نیز در شهر‌های سقز و کامیاران به بهره‌برداری می‌رسد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°