سامانه CIS، آغازی بر طرح های بزرگ پزشکی آنلاین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:20 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۳۳۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
مدیرعامل شرکت شهر سالم از راه‌اندازی سامانه CIS خبر داد و گفت: این گام مهم نشانه‌ای از کار‌های بزرگی است که در آینده در این حوزه انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "حمید چوبینه" درباره اهمیت هوشمندسازی خدمات درمانی گفت: هوشمندسازی می‌تواند رفتار‌های ما را منظم‌تر کند، کیفیت ارائه خدمات را افزایش دهد، به شفافیت سیستم کمک می‌کند و در شرایط کرونایی این روز‌ها جلوی تردد‌های زیادی را می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم، راه‌اندازی سامانه CIS در درمانگاه‌های شهرداری تهران در شرایط پاندمی جهانی کرونا را اتفاق مبارکی دانست و افزود: در سامانه‌های سابق عموماً یک ناهماهنگی بین بخش‌های مالی و اطلاعاتی وجود داشت که موجب برخی خطا‌ها می‌شد که قبلاً امکان حل آنها وجود نداشت. مسئله دیگر این بود که بتوانیم ارتباط بهتری با خدمت‌گیرندگان بگیریم.

وی درباره پیوند علوم نوین پزشکی با تکنولوژی‌های انفورماتیک گفت: در دنیای امروز با پیشرفت در حوزه ارتباطات، بیماران می‌توانند از خدمات هر پزشک صاحب نام و انباشت علم و تجربه در هر گوشه جهان بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به ظرفیت‌های پزشکی از راه دور گفت: به کمک امکانات انفورماتیک، امروز دستگاه‌هایی وجود دارد که بیماران در منزل با استفاده از آنها می‌توانند تحت نظر پزشکان باشند و دستورات لازم را در کسری از ثانیه از آنها بگیرند. امروز سیستم‌های اورژانس از طریق پهباد‌ها به خدمات‌دهی می‌پردازند.

وی با بیان اینکه عدم استفاده از این امکانات در دنیای امروز به معنای کاهش کیفیت خدمات ارائه شده است، ادامه داد: تکنولوژی‌های نوین دسترسی‌ها را تسهیل کرده و امکانات را تا دوردست‌ترین نقاط برده است و پزشکان نیز می‌توانند حداکثر ظرفیت خود را ارائه دهند.

چوبینه بیان کرد: امکان استفاده از تلفن‌های هوشمند، خدمات پزشک خانواده، شناسنامه الکترونیک سلامت، ارتباط با بیمار بستری در منزل، سیستم ارجاع پزشک و نرم‌افزار‌هایی که بیمار را برای زمان استفاده از دارو و ارتباط با پزشک هوشیار نگه می‌دارد، از جمله مواردی است که در نرم‌افزار کاملی که در حال طراحی است و بخش نخست آن راه‌اندازی شده، ارائه خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت شهر سالم، سامانه الکترونیک سلامت که نسخه آزمایشی آن مدتی است در حال فعالیت است، در دهه مبارک فجر با حضور شهردار و اعضای کمیسیون سلامت شورای شهر رسماً به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد: این گام مهم نشانه‌ای از کار‌های بزرگی است که در آینده در این حوزه برای کارکنان و بازنشستگان و همه خدمت‌گیرندگان انجام خواهد شد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۴°