۱۲ بهمن همواره زنده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:57 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۳۳۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
رئیس جمهور با اشاره به تاثیر انقلاب اسلامی در شکوفایی کشور در ابعاد مختلف گفت: آمار و ارقام نشان می‌دهد پس از انقلاب در کنار بخش‌های سیاسی و معنوی، بخش‌های دیگر کشور هم رشد کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو با اشاره به پیشرفت‌هایی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز داشتیم افزود: در زمینه آب و برق کار‌های بزرگی انجام شد عده‌ای فکر می‌کنند انقلاب ما یک انقلاب سیاسی برای مبارزه با استعمارگران یا استقرار اسلام بوده، اما آمار و ارقام نشان می‌دهد در کنار بخش سیاسی و معنوی بخش‌های دیگر هم رشد کرده اند.

رئیس جمهور ادامه داد: آمار و ارقام نشان می‌دهد در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ۱۹ سد داشتیم، اما الان بیش از ۱۹۰ سد افتتاح شده است یا در زمینه فاضلاب ما چهار تصفیه خانه آب داشتیم، اما امروز هفتاد و هفتمین تصفیه خانه را نیز افتتاح کردیم.

آقای روحانی گفت: همه در صحنه کار هستند و در هشت سال گذشته هر سال به طور متوسط دو هزار و ۱۵ مگاوات برق جدید به مدار آمده است هر ۵۰ روز یک بار سد مخزنی ملی افتتاح شده و هر دو ماه یکبار تصفیه خانه‌ای را راه انداخته ایم.

رئیس جمهور افزود: تا پایان این دولت ۱۰۱ تصفیه خانه افتتاح می‌شود و در زمینه‌های انرژی، کشاورزی، فضای مجازی، شرکت‌های دانش بنیان و ... هم رشد زیادی داشته ایم.

آقای روحانی گفت: در حال حاضر در یک سال پایانی دولت دوازدهم بیش از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی به بهره برداری می‌رسد که کم سابقه است و این کار عظیمی که اتفاق افتاده در سالی است که با کرونا و تحریم‌های جدید مواجه بودیم.

وی افزود: این روحیه ایثار، نشاط و همدلی مردم نشان می‌دهد ۱۲ بهمن زنده است و روحیه هم همان روحیه است دلاوری و فداکاری مردم در این ۴۲ سال تغییری نکرده و اگر در برخی موارد مشکل یا کمبودی هم داریم باید جبران کنیم.

رئیس جمهور افزود: صدای واحد و وحدت ما سبب شد انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و حالا هم که قرار است در خرداد سال ۱۴۰۰ انتخابات پرشوری برگزار شود نباید اخلاق و معنویت زیر پا گذاشته شود انشا الله بتوانیم با حفظ وحدت و یکپارچگی و ایثار انتخابات پرشوری برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: وحدت ملت عامل پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ بود و ما باید این وحدت را حفظ و تا انتخابات سال ۱۴۰۰ اخلاق و معنویت را رعایت کنیم.
 
امروز همزمان با نخستین روز دهه فجر ۱۳ طرح بزرگ صنعت آب و برق با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
 
این طرح‌ها با اعتبار چهار هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان در دو استان خراسان شمالی و کردستان در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

از ۱۳ طرح آماده افتتاح این هفته پویش، یک طرح برقی در استان خراسان شمالی و ۱۲ طرح صنعت آب و برق در استان کردستان به بهره‌برداری رسید.

بر این اساس، امروز یکشنبه "واحد شماره ۳ بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان" در استان خراسان شمالی با اعتبار چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اقتصادی منطقه، تامین برق پایدار و افزایش ظرفیت شبکه سراسری برق افتتاح شد.

در استان کردستان نیز با سرمایه‌گذاری ۶۷۶ میلیارد تومان ۷ طرح برقی شامل یک نیروگاه مقیاس کوچک، ۴ طرح تامین برق و دوطرح احداث خطوط برای تامین برق مشترکان، افزایش رضایت‌مندی مشترکان، کاهش تلفات و خاموشی‌ها افتتاح شد.

در این استان ۵ طرح صنعت آب شامل سد رَمِشت، دو طرح شبکه‌‎های آبیاری و زهکشی و دوطرح تصفیه‌خانه آب و فاضلاب نیز در شهر‌های سقز و کامیاران به بهره‌برداری می‌رسد.
 
شاهد برداشتن قدم های بسیار خوب در زمینه تولید برق هستیم

رئیس جمهور در این مراسم گفت: هر هفته شاهد برداشتن قدم های بسیار خوب در زمینه تولید برق هستیم.

آقای روحانی، افزود: افتتاح واحد بخار در استان خراسان شمالی در شرایطی است که یک نیروگاه می تواند بدون آلودگی به سوخت مصرفی، فعال شود.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز 160 مگاوات به این مجموعه در استان خراسان شمالی اضافه می شود، از استاندار خراسان شمالی و دست اندرکاران این استان تشکر کرد.

آقای روحانی همچنین اظهار داشت: به مردم مرزدار خراسان شمالی و کردستان سلام عرض می کنم که در این دو استان شاهد افتتاح مرتبط با برق هستند.

رئیس جمهور در ادامه این برنامه نیز دستور افتتاح واحد شماره سه بخش بخار سیکل ترکیبی شیروان و نیروگاه 14 مگاواتی در استان کردستان را صادر کرد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۴°