شروط فعالیت تالار‌ها در شهر‌های زرد و آبی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:22 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۳۴۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: تالار‌های پذیرایی در مناطق آبی حداکثر تعداد مجاز پذیرش مهمان ۷۵ نفر و در شهر‌های زرد ۵۵ نفر در هر سالن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "محسن فرهادی" درباره شیوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تالار‌های پذیرایی گفت: به توافق رسیدیم که تالار‌ها با ظرفیت درصدی فعالیت نکنند؛ زیرا امکان کنترل کد ملی برای تالار‌ها وجود ندارد. از طرفی ممکن است فردی دعوت شود و با همراه اضافه به سالن برود و... پس عملا امکان کنترل کد ملی برای تالار‌ها فراهم نیست و بنابراین احتمال حضور فرد بیمار در تالار پذیرایی وجود دارد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: تالار‌های پذیرایی نمی‌توانند صندلی ثابت برای کسی درنظر بگیرند و امکان جابه‌جایی صندلی و افراد وجود دارد؛ بنابراین تالار‌های پذیرایی با تعداد نفرات محدود مجاز به فعالیت هستند؛ یعنی در منطقه آبی حداکثر تعداد مجاز پذیرش مهمان ۷۵ نفر و در شهر‌های زرد ۵۵ نفر در هر سالن است.

وی بیان کرد: طول مراسم نهایتا ظرف مدت ۳ ساعت باید به اتمام برسد. در تالار‌هایی که فضای باز دارند (باغ تالار) این تعداد ظرفیت در نظر گرفته شده می‌تواند دو برابر شود.

فرهادی با اشاره به اینکه داشتن تهویه شرط اساسی بازگشایی تالار‌هاست، گفت: سالن‌هایی که تهویه مناسب ندارند مجاز به فعالیت نخواهند بود. در ضمن اتحادیه تالار‌های پذیرایی موظف شدند کتبا لیست تالار‌هایی که مجاز به فعالیت هستند را به دانشگاه علوم پزشکی محدوده مربوطه تحویل دهند و بازرسان ما در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی موظف هستند به تالار‌ها رفته و تطبیق تالار با شرایط رعایت شیوه‌نامه‌ها را چک کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، تصریح کرد: شاغلان تالار‌های پذیرایی به‌ویژه افرادی که مشغول پذیرایی هستند باید دستکش و ماسک داشته باشند، همچنین انجام هفتگی رپید تست‌ها برای شاغلان تالار‌ها ضروری است.

وی گفت: بر اساس اطلاعات ما برخی تالار‌ها پیش از اعلام شیوه‌نامه‌ها به شکل شتابزده و بر اساس درصد ظرفیت، بازگشایی کردند که این موضوع به هیچ عنوان مورد تأیید ما نیست و تنها ظرفیت تعداد نفرات مورد تأیید است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°