ایران، موفق‌ترین کشور جهان در مقابله با کرونا است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:00 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۳۵۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
وزیر بهداشت گفت: امروز ایران، موفق‌ترین کشور جهان در مقابله با کرونا است در حالی که کشور‌های پیشرفته دنیا هنوز در باتلاق کرونا دست و پنجه می‌زنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز در مراسم افتتاح ۲۸ طرح حوزه سلامت شرق استان کرمان در بم با ابراز نگرانی ازخیزش چهارم کرونا در کشور افزود: در این موج هم شیوع وهم سرایت شدید‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم خانه به خانه به دنبال داعش رفت افزود: ما هم باید خانه به خانه به دنبال ویروس کرونا برویم و تست بگیریم و امروز ابزار گسترده‌ای برای مبارزه با بیماری داریم.

دکتر نمکی همچنین تصریح کرد: در راستای مقابله با کرونا، کار‌های زیادی انجام شده هر چند هنوز هم امکانات ما در حد مطلوب نیست.
 
وی با اشاره به اینکه کشور‌های پیشرفته دنیا در باتلاق کرونا دست و پنجه می‌زنند افزود:ملت ایران با همدلی مردم و رهنمو د‌های مقام معظم رهبری و همه نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی و نیرو‌های مسلح و بسیج توانست به عنوان کشور موفق در بحث مقابله با ویروس کرونا باشد.

دکتر نمکی همچنین اقدامات و خدمات چندین ساله انقلاب و همچنین زیر سا خت در مناطق محروم را خوب توصیف کرد.  
 
وی از افزوده شدن ۱۱ هزار تخت یمارستاتی خبرداد و افزود: ۱۴۰۰. پروژه دانشگاهی بهداشتی در مانی تا پایان دولت بهربرداری می رسانیم.
 
امروز همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، ۲۸ پروژه حوزه سلامت شرق استان کرمان در قالب پانزدهمین آیین پویش ره سلامت و با حضور وزیر بهداشت، بصورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد.
 
بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) شهرستان فهرج، بخش‌های جراحی، ICU و کلینیک زنان بیمارستان پاستور بم و چندین خانه بهداشت، مرکز جامع خدمات سلامت روستایی، پانسیون پزشکان و پایگاه اورژانس جاده‌ای از جمله پروژه‌هایی بود که امروز افتتاح شد.

برای ساخت و تکمیل این طرح ها که با افتتاح آن‌ها ۹ هزار و ۱۰۰ متر مربع فضای فیزیکی به ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی بم افزوده می‌شود، حدود ۳۶ میلیارد و ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

برای ساخت و تکمیل این پروژه‌ها حدود ۳۶ میلیارد و ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
 
وزیر بهداشت در شهرستان‌ها و مناطق روستایی بم، فهرج، ریگان طرح‌های بهداشتی درمانی شامل مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت، ساختمان آموزشی پاستور و چندین پانسیون افتتاح خواهد کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°