افتتاح ۵۰۰ طرح راه و شهرسازی تا سه هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:12 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۳۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
وزیر راه و شهرسازی گفت: در دهه فجر انقلاب اسلامی، بیش از ۵۰۰ طرح بزرگ ملی در حوزه راه و شهرسازی با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد اسلامی در مراسم بهره برداری از ۱۲ طرح عمرانی و هوانوردی فرودگاه مهرآباد که با حضور رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جشن‌های دهه فجر گفت: با فروپاشی رژیم پهلوی، در ایران نظامی برپا شد که بر مبنا و اساس اراده ملت بود.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای شکست این نظام در چهار دهه گذشته از روش‌های مختلف و از جمله نبرد مستقیم و انواع تحریم‌های اقتصادی کمرشکن افزود: با این اقدامات دشمنان و بخصوص آمریکایی‌ها باور نمی‌کردند که نظام مقتدر جمهوری اسلامی در ایران مستقر شده یا برقرار بماند.

اسلامی افزود: اگر به تحلیل‌های آمریکا تا چند سال پس از پیروزی انقلاب توجه کنیم تلقی آمریکا این بود که انقلاب اسلامی یک سال دوام خواهد آورد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز باید خدا را شاکر باشیم که با رهبری مقام معظم رهبری و هدایت ایشان توانستیم مسیر بالندگی را طی کنیم، گفت: خودباوری در جهت حرکت به سمت مؤلفه‌های پیشرفت در مسیر جمهوری اسلامی شکل می‌گیرد.

وی افزود: دشمنان با این تفکر که بدون تکیه بر آمریکا و استکبار نمی‌توانیم ادامه دهیم، کار‌ها را پیش بردند، اما ما روی پای خود بر اساس احکام الهی ایستادیم و به پیشرفت رسیدیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: درگیر مشکلات اقتصادی و جنگ اقتصادی و جنگ واقعی شدیم، آسیب‌های اقتصادی زیادی دیدیم، دشمن به دنبال بی ارزش کردن پول ماست، اما به هر حال همه مشکلات را کاهش داده و ادامه مسیر دادیم.

اسلامی با بیان اینکه بهبود وضعیت معیشتی مردم، مسئولیت مشترک دولت و ملت و همه بخش هاست، گفت: نباید آب به آسیاب دشمن ریخت، آنچه در وزارت راه دنبال کردیم پیشرفت و رسیدن به اهداف و برنامه‌های تعیین شده است.

اسلامی گفت: در چنین شرایط سختی که ناشی از تحریم هاست بیش از ۵۰۰ طرح در حوزه راه و شهرسازی به مناسبت دهه فجر تا سه هفته آینده افتتاح می‌شود که ۱۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص برنامه‌های توسعه‌ای بخش هوانوردی کشور گفت: بخش هوانوردی ما باید با وجود همه مشکلات توسعه یابد و کسانی که مدیریت این بخش را بر عهده دارند، این موضوع را با جان و دل باور دارند.

همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، بهره برداری از ۱۲ طرح عمرانی و عملیاتی در فرودگاه مهرآباد آغاز شد.

این طرح‌ها با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید. سامانه سوئیچینگ جدید برج مراقبت گرواز و واحد کنترل تقرب، بهسازی ساختمان برج مراقبت، مقاوم و نوسازی ورودی ترمینال یک، نصب ایربریج‌های ترمینال ۱ و ۲، بهسازی رمپ و ۴ استندپارک هواپیما، بهسازی و توسعه زیرساخت‌های مکانیکال ترمینال ۱ و ۲، بهره برداری از سامانه دفع خطر برخورد پرندگان با عوامل پروازی و همچنین بهسازی مرکز اطلاع رسانی و نمازخانه‌های فرودگاه مهرآباد، از جمله مهمترین طرح‌هایی است که امروز به بهره برداری رسید.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °