استقلال بزرگ ترین نعمت برای نظام ماست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:14 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۴۱۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
رئیس قوه قضاییه گفت: امروز استقلال برای نظام جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین نعمت است و باید شکرگزار بزرگ باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با بیان این که ایران امروز مستقل‌ترین کشور است، افزود: استقلال، هم ضامن آزادی و هم برآمده از آزادی ملت است.
 وی با تاکید بر اهمیت بسیار زیاد استقلال برای یک ملت، گفت: پیش از انقلاب یک ابرقدرت در همه بخش‌های حکومت مداخله و نفوذ داشت و همه کار‌ها با اجازه او پیش می‌رفت، اما امروز ایران کشوری مستقل است و قطعا این استقلال شکرگزاری دارد.
 رئیس دستگاه قضا گفت: پیام ایام الله دهه فجر؛ شکرگزاری نعمت‌های بزرگ، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.
 وی اضافه کرد: معنای شکر، شناخت نعمت، از خدا دانستن آن و به کار بردن آن در مسیری است که رضای خدا در آن قرار دارد و این که شکر زبانی، عقلی و عملی هم داشته باشیم.
 حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به شخصیت والای امام خمینی (ره) و نقش بی بدیل ایشان در راهبری جمهوری اسلامی گفت: از امام خمینی (ره) ۵۰ جلد کتاب چاپ شده است و ایشان زندگی پربرکتی داشته اند، اما سنگ زیربنای تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) این است که می‌فرمودند "عالم محضر خداست".
 وی افزود: همه اندیشه‌های امام (ره) در همین یک جمله خلاصه می‌شود و این که همواره پنهان و آشکار آن در محضر خداست.
 رئیس قوه قضاییه گفت: حتما دو شرط اساسی موفقیت، اتکال به خدا و اعتماد به نفس است و این دو شرط اساسی رمز پیروزی بوده است و خواهد بود.
 حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه سالروز ولادت بابرکت حضرت صدیقه طاهره (س) را گرامی داشت و افزود: رمز و شرط درک لیله القدر، معرفت داشتن به مقام حضرت فاطمه زهرا (س) است و اگر این معرفت پیدا شود قطعا گام‌های بعدی که محبت و دلدادگی و عمل به دستورات و فرامین ایشان است، پیش رو قرار خواهد گرفت.
 رئیس دستگاه قضا گفت: البته منظور از معرفت، معرفت شناسنامه‌ای نیست، بلکه منظور معرفت مقام شامخ ولایت حضرت فاطمه (س) است.
 وی ادامه داد: این معرفت و شناخت، انسان را دلداده ایشان می‌کند و به دنبال خود عمل صالح را به دنبال دارد، همان گونه که فرزند حضرت فاطمه (س) یعنی حضرت امام خمینی (ره) همواره در سخن و سلوک خود این نکته محوری را به همه آموختند که عالم محضر خداست.
 رئیس قوه قضاییه همچنین سالروز میلاد امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و ایام الله دهه فجر را گرامی داشت و گفت: دعا می‌کنیم که خداوند به برکت این ایام برکات خود را بر ملت بزرگ ایران و امت اسلامی نازل فرماید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°