بورس ۵۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی شده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:02 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۴۵۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری ۵۰۰ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه تامین مالی انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، فرهاد دژپسند عصر دوشنبه در نشست دولت و بخش خصوصی افزود: این در حالی است که سال گذشته تنها ۲۶۵ هزار میلیارد تومان تامین مالی شد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به پایان سال جاری، خاطرنشان کرد: سال آینده از نظرمالی سال بسیار مهمی است و امیدواریم تامین مالی در تمام بازار‌ها هزاران میلیارد افزایش داشته باشد.

دژپسند با بیان اینکه در حال حاضر برآورد‌ها نشان از بهبود در رشد اقتصادی دارد، تصریح کرد: جنگ اقتصادی یک سویه فعلی به کشور تحمیل شده است که آثاری را با خود به همراه داشت، اما مهم این است که با همراهی قوای حاکمه و بخش خصوصی تا میزان مقدور فشار و رنج کاهش پیدا کرد.

به گفته وی، با تلاش بیشتر و اهتمام جدی باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا فعالیت‌های اقتصادی به رفاه عمومی منجر شود.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه عموم تصمیمات دولت در مجامع مختلف مشارکت بخش خصوصی را در خود به همراه دارد، تاکید کرد: بر همین اساس گوی سبقت صادرات غیر نفتی پس از انقلاب اسلامی از میزان صدور نفت خام ربوده شده است.

وی افزود: صادرات غیرنفتی پیش از انقلاب اسلامی سهمی دو درصدی داشته است، اما اکنون برآورد‌ها و پیش بینی‌ها اعداد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

دژپسند با بیان اینکه پس از انقلاب بخش خصوصی مستقل عمل کرده و در این مدت وابسته به خارج یا حکومت نبوده است، اظهار داشت: در تلاش هستیم با حمایت این بخش مسیر رسیدن به اهداف انقلاب را کاهش دهیم و به زودی رسیدن به مقصد را جشن خواهیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی افزایش مشارکت زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور بوده که بر اساس گزارش‌های ارائه شده در هیات دولت به این مهم دست یافته ایم و تبعیض جنسیتی مانند گذشته وجو ندارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۳°