خطیب زاده: به میانمار سفر نکنید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:24 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۴۵۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: آخرین شهروند ایرانی باقیمانده در میانمار، یک خانم است که سفارت در تلاش است ضمن کسب اطمینان از سلامت و امنیت ایشان، کمک لازم را برای خروج ایشان از میانمار انجام دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه، سعید خطیب زاده افزود: سفارت جمهوری اسلامی ایران در تایلند که بعنوان اکردیته در میانمار تعیین شده است، در دوره کرونا با معدود شهروندان ایرانی در این کشور در تماس بوده و به خروج آن‌ها از میانمار کمک کرده است

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن توصیه به هموطنان برای خودداری از سفر به این کشور تا فراهم شدن شرایط مناسب بهداشتی و امنیتی، به سایر شهروندان ایرانی که احیانا در این کشور هستند، اکیدا توصیه کرد: در اسرع وقت وضعیت و درخواست‌های احتمالی خود را به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تایلند اطلاع دهند تا کمک لازم انجام شود.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های بین‌المللی صبح امروز از وقوع یک کودتای نظامی علیه حزب حاکم میانمار خبر دادند، کودتایی که با واکنش سازمان ملل، رهبران کشور‌های جهان و عمدتا مقام‌های بلندپایه غربی همراه بود و آن‌ها ضمن محکوم کردن این کودتا خواستار آزادی رهبران بازداشت شده در این کشور شدند.

کشور میانمار سحرگاه امروز اول فوریه (به وقت محلی) شاهد یک کودتای نظامی علیه حزب حاکم اتحاد ملی برای دموکراسی (NLD) بود، حزبی که در انتخابات پارلمانی آبان ماه امسال برنده شد.

یک شبکه تلویزیونی نزدیک به ارتش میانمار اعلام کرد که ارتش، حاکمیت این کشور را به مدت یکسال در اختیار گرفته و "مین آنگ هلینگ" فرمانده کل ارتش را به عنوان رییس جمهوری انتخاب کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°