در شناخت خط امام، اجرای عدالت محوری‌ترین نقطه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:12 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۴۷۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
رئیس قوه قضائیه: در دستگاه قضائی ما آنچه از خط امام شناختیم، اجرای عدالت به عنوان محوری‌ترین نقطه است و این موضوع به تبعیت از انبیا الهی مورد توجه و تأکید حضرت امام از قبل از پیروزی انقلاب بوده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم تجدیدمیثاق رئیس و مسئولان عالی قوه قضاییه با آرمان‌های امام راحل افزود: امروز در رفتار سیاسی و اجتماعی مقام معظم رهبری نیز شما توجه به مردم را می‌بینید که به قوه قضاییه، اجراییه و مقننه هم توجه به مردم را تاکید فرمودند.

وی گفت: همچنین رفع دغدغه‌های مردم و به حساب آوردن مردم جزو فرمایش‌های مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در ادامه افزود: امام راحل دین و امر دین و امور دنیا و آخرت مردم را احیا کرد.

وی گفت: در تبیین شخصیت امام راحل، مقام معظم رهبری فرمودند "امام شخصیتی تحول گرا و تحول خواه بود و در خداخواهی مردم و توجه به معنویت در میان مردم تحول ایجاد کرد".

رئیس قوه قضاییه افزود: تحولی که امام ایجاد کرد در احیای روحیه عدالت خواهی و حق خواهی در بین مردم بود و در روحیه ایثار و شهادت و خطرپذیری و مسئولیت پذیری در بین مردم نیز تحول ایجاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: همچنین امام در ظلم ستیزی، استکبارستیزی در بین مردم و در پیوند بین سیاست و معنویت نیز تحولی ایجاد کرد.

وی افزود: در زمان ما سیاستمداران بسیاری هستند که معنویت را کنار گذاشتند و محصول سیاست بدون معنویت هم بسیاری از ظلم هاست که در این کره خاکی به مردم می‌شود و محصول سیاست بدون معنویت کلاهک‌های هسته‌ای و هفتاد سال ظلم به مردم فلسطین و بسیاری از تجاوز‌ها و بسیاری از اجحاف و ظلم‌ها شده است که امروز در این عالم رخ می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: امام راحل به ما سیاست همراه با معنویت را آموختند و ین روند احیا کردند و روحیه توجه به دیگران، فقرزدایی، توجه به محرومان را نیز به ما آموختند که نه فقط محرومان ایران اسلامی بلکه توجه به محرومان در همه عالم را نیز به ما آموختند و در واقع مظلومان و کسانی که مورد ستم در این عالم قرار گرفتند، امام همه آن‌ها را احیا کرد.

وی افزود: میثاق با امام میثاق با همه خوبی هاست و مسئولان و دولتمردان در این میثاق و پیوند بازنگاهی به آنچه شده است و آنچه باید بشود؛ باید داشته باشند و خط امامی‌ترین افراد کسانی هستند که شاخص‌های خط امام را به خوبی بشناسند و به این شاخص‌ها خوب عمل کنند و وفادار باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: بهترین تبیین کننده خط امام امروز جانشین به حق امام، رهبر معظم انقلاب هستند که هم در رفتار و هم در سلوک، بنایش همواره احیا و زنده نگه داشتن خط امام راحل است و ما از
سلوک رفتار ایشان باید خط امام را بیاموزیم و حفظ کنیم و زنده نگه داریم.
 
باید نگران کارآمدی نظام اداری در کشور بود

وی افزود: قبل از نگرانی برای مشارکت مردم باید نگران کارآمدی نظام اداری در کشور بود و اگر نظام اداری کارآمدی خودش را نشان بدهد به یقین بدانید امید، نشاط و مشارکت را در دل مردم تضمین کرده است و در واقع مشارکت مردم یعنی افزایش سرمایه اجتماعی در بین مردم و کاری که حضرت امام راحل کردند.
 
امام شخصیتی تحول گرا و تحول خواه بود
 
رئیس قوه قضاییه در حرم مطهر امام خمینی (ره) همچنین گفت: رهبری فرمودند امام (ره) شخصیتی تحولگرا و تحول خواه بود.
 
حجت الاسلام رئیسی افزود: امام (ره) در خداخواهی و توجه به معنویت مردم، در احیا روحیه عدالت خواهی و حق خواهی در بین مردم تحول ایجاد کرد.

وی افزود: امام (ره) در ظلم ستیزی و استکبار ستیزی در مردم در پیوند بین سیاست و معنویت تحول ایجاد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: در زمان ما سیاستمداران بسیاری هستند که معنویت را کنار گذاشتند و محصول سیاست بی معنویت بسیاری از ظلم هاست که در این کره خاکی بر مردم می‌رود.
 
 
رئیس قوه قضاییه با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کرد.
 
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی با حضور در کنار ضریح مطهر حضرت امام خمینی (ره) به مقام والای ایشان ادای احترام کرد.

رئیس دستگاه قضا سپس درباره ابعاد مختلف شخصیت بی نظیر انقلابی، دینی، علمی و سیاسی امام راحل (ره) سخنرانی کرد.

در این مراسم که مسئولان ارشد قوه قضاییه هم رئیس قوه قضاییه را همراهی می‌کردند، حجت الاسلام سیدحسن خمینی تولیت آستان امام خمینی (ره) هم حضور داشت.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°