بهره برداری از چند طرح علمی و پژوهشی در مشهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:36 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۴۹۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
چند طرح علمی و پژوهشی امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مشهد به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ساختمان جدید پارک علم و فناوری خراسان در مشهد در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع افتتاح شد و با استقرار ۱۲ شرکت فناور و دانش بنیان، برای ۲۰۰ نفر ایجاد اشتغال شد.
 
بهره برداری از چند طرح علمی و پژوهشی در مشهد

رئیس پارک علم و فناوری خراسان هدف از اجرای آن را ایجاد فضا‌های مشترک برای استفاده واحد‌های فناور از جمله اتاق جلسات، سالن آموزش و نیز هم‌افزایی و تعامل هرچه بیشتر شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات با حضور در کانون شهری ذکر کرد.

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مشهد، همچنین "مرکز شتاب ایده" با فعالیت در حوزه‌های صنعت ساختمان، آب، انرژی و محیط زیست راه اندازی شد.

مدیر مرکز شتاب ایده مشهد گفت: مرکز شتاب ایده مشهد با فعالیت در حوزه‌های مرتبط با امور صنعت ساختمان، آب، انرژی و محیط زیست ۱۲ استارتاپ را تحت حمایت و پوشش خود دارد و امروز هم ۲ طرح این مرکز که به مرحله تولید و صادرات رسیده‌اند، با حضور معاون رییس جمهوری رونمایی شد.

محمد نجاتیان اسدی با بیان اینکه ایده‌های این مرکز قابل طرح و ارائه در سطح بین‌المللی است، افزود: "تابلو‌های آسانسور" یکی از همین طرح‌ها است که به کشور‌های عراق و افغانستان صادر می‌شوند و درآمدزایی ارزی دارند.

وی دومین طرح رونمایی شده که در نوع خود برای نخستین بار تولید شده را "یادداشت انرژی" معرفی کرد که با نصب کیو. آر کد (QR code) می‌تواند اطلاعات مربوط به مدیریت مصرف انرژی را ارائه کند.

نجاتیان اسدی گفت: مشهد با فعالیت مرکز شتاب ایده و طرح‌های آن به "پایتخت پایلوت اجرای طرح‌های استارتاپ حوزه انرژی" تبدیل می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۵°