مخالفت مجلس با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۰۹۴۹۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
مجلس شورای اسلامی به گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در خصوص لایحه بودجه سال آینده کل کشور رای مثبت نداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ با ۹۹ ‏رای موافق، ۱۴۸ ‏رای مخالف و ۱۲ ‏رای ممتنع از مجموع ۲۶۱ نماینده حاضر در مجلس رد شد.
 
نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان و رئیس سازمان برنامه و بودجه کلیات لایحه بودجه را رد کردند.
 
بررسی کلیات بودجه ۱۴۰۰ دستور کار امروز نمایندگان مردم در خانه ملت بود.

بر اساس آیین نامه داخلی مجلس امروز هشت نماینده در موافقت و هشت نماینده در مخالفت با لایحه بودجه پیشنهادی دولت صحبت کردند.

بر این اساس اقایان ابوالفضل ابوترابی، احمد امیرآبادی فراهانی، محمدحسن آصفری، سیدکاظم دلخوش اباتری، محمد رشیدی، سیدمحمدرضا میرتاج الدین و احد آزادیخواه در موافقت با این لایحه صحبت کردند و اقایان علی بابایی کارنامی، کمال علی پور خنکداری، جبار کوچکی نژاد، محمدرضا پورابراهیمی، روح الله ایزدخواه، محسن زنگنه و سید احسان خاندوزی دلایل مخالفت خود با این لایحه را تبیین کردند.
 
پاسخ رئیس مجلس به اظهارات نوبخت

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش اظهارات نوبخت درباره لایحه بودجه گفت: مجلس چگونه باید دوگانگی ناشی از پیشنهادات دولت در لایحه بودجه را حل کند؟.

آقای محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰، گفت: شما در اظهارات خود به اسناد محرمانه‌ای درباره نفت اشاره کردید که فقط به دست رؤسای قوا می‌رسد، اگر می‌دانید که در صادرات نفت در وضعیت فروش حداقلی به سر می‌برید و با سختی و مشکلات رو به رو هستید چرا در لایحه خود پیشنهاد فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه را پیشنهاد دادید.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: براساس آنچه که پیشنهاد دادید هزینه‌های واقعی و قطعی را در لایحه بودجه الزامی کردید، این دوگانگی را چطور مجلس باید حل کند. برهمین اساس آقای بحرینی گفتند که ما در گزارش تفریغ بودجه ۴۱ درصد کاهش داریم و مجلس برهمین اساس فروش نفت قطعی را براساس یک میلیون بشکه و نهایتا تا ۱.۵ میلیون بشکه پیش بینی کرده است. البته ما خوشحال می‌شویم که صادرات نفتمان به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه برسد.

آقای قالیباف تصریح کرد: آقای نوبخت در ادامه اظهارات خود گفت، مشکلات لایحه بودجه باید بین دولت و مجلس حل شود، مجلس اصلاحاتی در لایحه دولت انجام داده، اما همه دوستان در دولت با این اصلاحات مخالفت کرده اند. این اشکال در مجلس اثر می‌گذارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۰.۹۹°