دستور رئیس‌جمهور برای حمایت از صنایع دستی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:12 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۵۲۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
رئیس جمهور به وزارت کشور و استانداران دستور حمایت از صنایع دستی کشور را داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

روحانی در مراسم بزرگداشت روز زن، پس از استماع گزارش یکی از زنان کارآفرین بخش صنایع دستی استان ایلام، گفت: همه استانداران به صنایع دستی به ویژه به صنایعی که خانم‌ها و به خصوص خانم‌های سرپرست خانوار در آن مشغول فعالیت هستند، کمک کنند.


رئیس جمهور اضافه کرد: این امر هم برای اشتغال، نشاط خانم ها، اقتصاد جامعه و صادرات صنایع دستی به کشور‌های دیگر بسیار مفید خواهد بود.

وی افزود: بانوان نه تنها خود فعالند و دارای شغل هستند، بلکه منشاء مشاغل برای ده‌ها و صد‌ها خانواده هستند و این کار بسیار ارزشمندی است.

روحانی با اشاره به نقش بانوان در انقلاب اسلامی، افزود: قرآن به صراحت بیان می‌کند همه آن‌هایی که در راه جامعه و خداوند فعالیت می‌کنند، خداوند اجر و مزد آن‌ها را ثابت نگه می‌دارد، چه زن باشد و چه مرد.

رئیس جمهور با اشاره به بیان اینکه مقام زن و مرد در عمل صالح و انجام کار مهم فردی و اجتماعی در کنار هم قرار می‌گیرد، گفت: منطق ما این است که زنان منشاء خیرات و برکات در جامعه هستند و بی تردید خداوند جامعه انسانی را جوری آفریده که مرد مکمل زن و زن مکمل مرد است.

روحانی تصریح کرد: ما دارای مکتب، مرام، منطق و اعتقادی هستیم که جایگاه برتر به عنوان جنسیت برای مرد قایل نیستیم و بی تردید از لحاظ منطق اسلام آنکه برتری هست در علم، تقوا، کار، کوشش و جهاد است.
وی یادآور شد: حضرت فاطمه (س) نه فقط به عنوان دختر پیامبر بلکه به عنوان یک شخصیت والا از نظر علم، دانش، مبارزه، فعالیت اجتماعی و تربیت فرزندان برومند، بی نظیر بود؛ تعبیری که پیامبر اکرم (ص) درباره حضرت فاطمه (س) داشت این بود که خداوند در بعضی از موارد امتیازاتی به شما داده است که به هیچ کس نداده است؛ حتی به خود من.

رئیس جمهور ادامه داد: یکی از امتیازاتی که پیامبر به حضرت علی (ع) درباره حضرت فاطمه (س) ذکر کرد، این بود که هیچ کس همسری با این مقام نداشته است حتی خود من. یعنی فاطمه زهرا (س) بر خدیجه کبری (س) برتری دارند بعد هم پیامبر به امیرالمومنین (ع) فرمود خداوند فرزندانی به تو عنایت کرده که هیچ کس آن فرزندان را نداشته است حتی خود من و در این باره به امام حسن (ع) و امام حسین (ع) اشاره کرد.

آقای روحانی با اشاره به اینکه فاطمه اطهر (س)، جایگاه خاصی در تاریخ ما و فعالیت‌های فرهنگی اسلامی داشته است گفت: یکی از مدارکی که امامی برای امام دیگر میراث می‌گذاشت صحیفه حضرت فاطمه اطهر (س) بود؛ همان کتابی که امیرالمومنین (ع) آن را نوشته و کلمات و بیانات حضرت زهرای اطهر (س) بود.

رئیس جمهور تاکید کرد: روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) بسیار مناسب است که بعنوان روز زن و مادر و همه زن‌هایی که افتخار می‌کنند پیرو مسیر آن حضرت باشند نامگذاری شده است.

روحانی با اشاره به اینکه امسال سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) و ایام دهه فجر همزمان شده است، گفت: در انقلاب اسلامی از یک طرف زنان نقش مهمی داشتند و از سوی دیگر انقلاب نقش مهمی در فعالیت زنان داشته است؛ اینکه زنان توانستند مسیر تعالی را بهتر از گذشته بپیمایند.

رئیس جمهور ادامه داد: در دوران انقلاب نقش زنان در پیروزی بسیار مهم بود. در تظاهرات پرشکوه تهران و شهر‌های مختلف مخصوصا در سال ۵۷ شاهد بودیم و دوشادوش مردان، زنان را می‌دیدیم که حضور و فعالیت دارند؛ همان نقشی که مردان در پیروزی انقلاب بر عهده داشتند زنان هم برعهده داشتند؛ شهید دادند، زندان رفتند، شکنجه دیدند؛ بنابراین انقلاب ما انقلابی بود که همه اقشار در آن فعال بودند.

وی تاکید کرد: از ۱۵ خرداد با حضور زنان در اجتماع بزرگ مردم در تهران و قم تا ۲۲ بهمن و روز پیروزی انقلاب همه جا حضور داشتند؛ پس از انقلاب هم زنان حضور فعال داشتند این حضور هم در جبهه‌های جنگ بود و تا امروز هم ادامه داشته است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۴°