قدردانی رئیس جمهور از نقش بانوان در مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:58 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۵۳۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
رئیس جمهور از نقش بانوان در مقابله با بیماری کرونا به ویژه در مراکز درمانی کشور قدردانی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی در مراسم نکوداشت مقام زن گفت: زنان در آموزش کودکان نیز نقش ویژه‌ای دارند و به فرزندان سخن گفتن و مهارت‌ها را می‌آموزند و مراحل اولیه شخیصت بچه‌ها تا ۶ سالگی با آموزش‌های مادران شکل می‌گیرد.
رئیس جمهور افزود: به همین علت، استحکام خانواده برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و تلاش نظام و دولت بر این است که خانواده‌ها مستحکم شوند، زیرا تحقق این هدف بزرگترین وسیله امنیت جامعه است.
آقای روحانی همچنین با اشاره به نزدیک شدن حدود یکسال از همه گیری بیماری کرونا در کشورمان گفت: در این مدت جهان با شرایط بسیار دشواری مواجه بود، اما این سختی‌ها به علت تحریم‌های اقتصادی برای ما بیشتر است.
رئیس جمهور نقش بانوان رادر مقابله با این بیماری به ویژه به عنوان پرستار در بیمارستان‌ها ویژه دانست و افزود: عده‌ای از پرستاران در حین خدمت به شهادت رسیدند و همچنان در این عرصه فعال اند که باید از آن‌ها قدردانی کرد.
آقای روحانی همچنین با اشاره به نقش ویژه مادران در مدیریت امورتحصیلی فرزندان گفت: تا پیش از همه گیری کرونا کودکان به مدارس می‌رفتند و پس از بازگشت به خانه تکالیف شان را انجام می‌دادند و سرگرم بودند، اما در یکسال گذشته به طور مستمر درخانه حضور دارند و بار آموزشی آنان به ویژه در دوره ابتدایی معمولا به عهده مادران است.
رئیس جمهور همچنین با تبریک زاد روز حضرت فاطمه (س) به مادران گرامی جامعه افزود: مادر‌ها در طول تاریخ، وظایف سخت و سنگینی به عهده داشته و دارند و برخی مانند مادران شهدا و سرپرستان خانواده، وظایف شان به شکل مضاعف دشوارتر است.
آقای روحانی در پایان به روان مادرانی که به رحمت ایزدی پیوستند درود فرستاد.
در ادامه با توضیحات خانم معصومه ابتکار معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور از ۸ سامانه مرتبط با امور بانوان که با همکاری مرکز آمار ایران ایجاد شده است رونمایی شد.
این سامانه‌ها شامل رصد و پایش شاخص‌های عدالت جنسیتی، رصد و پایش ساختار و تشکیلات زنان و خانواده، تکالیف معاونت زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه، مدیران زن، سند وضعیت زنان و خانواده استان ها، ستاد ملی زن و خانواده، سامانه خانواده و بانک‌های اطلاعاتی زنان و خانواده است که ۲۰ دستگاه و ۳۱ استان اطلاعات شان را در آن وارد می‌کنند.
در پایان این مراسم همچنین از سه کتاب با عناوین «بانوی اول، زندگی حضرت خدیجه»، «برنامه دستگاه‌های کشور در حوزه زنان و خانواده» و «جشنواره دختران و خانواده» رونمایی شد.
برچسب ها: روحانی ، نکوداشت ، مقام زن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°