کنکور حذف نمی‌شود، اما اصلاح می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۸۰۹۵۵۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۷
دبیر جلسه و قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: کنکور حذف نمی‌شود بلکه توزیع عادلانه می‌شود و ۶۰درصد پذیرش به آزمون‌های نهایی بر می‌گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
منصور کبگانیان افزود: گزارشات خروج نخبگان و اجرایی سازی سند تحول آموزش و پرورش در حال کارشناسی است.

به گفته او بسیاری از افراد بر این باورند که در این شورا اسناد فراوان به تصویب رسیده است، اما باید کم وکیف اجرای این اسناد مورد بررسی قرار گیرد همچنین از ریاست قبل مجلس در خواست شد تا جایگاه مالکیت صنعتی با اصلاح قوانین انجام شود، اما این بند تا کنون مغفول مانده است.

کبگانیان گفت: آخرین گام این مقوله کنکور است که بزرگترین آسیب آن ادغام سنجش و پذیرش‌های آن بود البته این مقوله بعد از ۱۴۰۰ن‌هایی می‌شود.

او بیان کرد: کنکور حذف نمی‌شود بلکه توزیع عادلانه می‌شود و ۶۰درصد پذیرش به آزمون‌های نهایی بر می‌گردد همچنین امتحانات نهایی رمزگذاری شده تا بیم انتشار سوالات برطرف شود. از وزارت آموزش و پرورش و اطلاعات اقدامات مناسب مطرح شده است.

کبگانیان ادامه داد: در دو سال اخیر امکان تقلب برطرف شده است. از دیگر اقدامات می‌توان به توزیع تصادفی سوالات و برش سربرگ‌ها اشاره کرد.

او افزود:مناسب بودن قواعد نمره گذاری تصحیح کنندگان بر اساس برگه راهنما و کدگذاری برقراری امنیت آزمون نیز مطرح شد.

این مقام مسئول گفت:نمرات امتحان نهایی برای سال آینده ۵۰درصد متوسط۲۵درصد دشوار و مابقی آسان است و نمرات از ۱۰۰ لحاظ می‌شود. این مقوله در قورت خود باقیست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °