سود ۳ برابری شرکت‌های بورسی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:24 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۵۸۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آمار نشان می‌دهد در ۹ ماهه امسال سود شرکت‌های بورسی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به طور متوسط ۳ برابر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: تعداد بازارگردان‌ها در بازار سرمایه از ۱۷۵ در ابتدای سال به بیش از ۵۳۰ بازارگردان رسیده است که از ارکان پویایی بازار سرمایه است.

وی با بیان اینکه شاخص بورس وابسته به مدیریت بنگاه‌ها و شرایط پیرامونی است گفت: آنچه که رئیس کل بانک مرکزی درباره رساندن نرخ بهره بانکی به ۱۸ درصد عنوان کرد نیز علامت مثبتی به بازار می‌دهد.

وی همچنین درباره علت تغییر رئیس سازمان بورس گفت: آقای قالیباف اصل خیلی وقت است که تقاضای استعفا داشت و به همین علت آقای دهقان به این سمت منصوب شد که در آینده نزدیک نشست خبری برگزار خواهد کرد و برنامه‌های خود را توضیح خواهد داد.

وی درباره واگذاری سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: اساس نامه تبدیل سهام خاص به عام امضا شده و تقریباً همه کار‌ها برای واگذاری آماده است و در اولین فرصت که شرایط از جمله پایداری بازار آماده باشد این سهام عرضه می‌شود.

وزیر اقتصاد گفت: تامین مالی از بازار سرمایه فقط شامل بازار سهام نیست و بخش از آن شامل بازار بدهی است که حتی بنگاه‌های خصوصی می‌توانند برای فروش اوراق در آن اقدام کنند.

وی افزود: همچنین ۱۰ درصد از خصوصی سازی از طریق بازار سرمایه در ماه‌های گذشته انجام شده است.

وی با اشاره به موضوع درامد مالیاتی در بودجه افزود:سعی کرده‌ایم که در شرایط جنگ اقتصادی و کرونا و فشار به مودیان وارد نشود با این حال در ۱۰ ماه امسال تمام درآمد‌های مالیاتی پیش‌بینی شده محقق شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°