اسفندماه، آغاز فاز ۳ کارآزمایی واکسن پاستور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:48 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۶۱۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه طبق برنامه، کارآزمایی فاز ۳ واکسن پاستور اسفند ماه انجام می‌شود، گفت: این واکسن خردادماه سال آینده مورد استفاده عمومی قرار می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران در گفتگوی ۱۸:۳۰ گفت: شرکت انستیتو پاستور با ۱۰۰ سال قدمت یکی از اولین واکسن‌ساز‌های منطقه با کمترین عارضه و بیشترین کارایی واکسنی به شمار می‌آید.

وی در خصوص تولید واکسن کرونا تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان و انستیتو پاستور ۳ واکسن در دست اقدام دارند که عمدتا مراحل حیوانی را می‌گذرانند و در صورت موفقیت وارد کارآزمایی بالینی خواهند شد.

رئیس انستیتو پاستور ایران، تولید واکسن مشترک با کشور‌های موفق در فازهای بالینی را یک استراتژی خوب برای دستیابی به واکسن مطمئن عنوان کرد و یادآور شد: از این رو با کشور کوبا برای انتقال دانش فنی و تولید واکسن قرارداد بستیم و طبق برنامه این واکسن در هفته‌های آتی وارد کارآزمایی بالینی فاز ۳ خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعد از موفقیت در فاز سه بالینی، وارد چرخه تولید می‌شویم، تاکید کرد: بر اساس توافق با کوبا، بعد از تولید واکسن برای مردم دو کشور، وارد فاز صادرات می‌شویم.

رئیس انستیتو پاستور ایران درباره زمان بندی واکسیناسیون عمومی این شرکت گفت: طبق برنامه، کارآزمایی فاز ۳ اسفند ماه انجام می شود و در صورت نتیجه بخش بودن، اولین تولیدات واکسن پاستور، خردادماه سال آینده مورد استفاده عمومی قرار می گیرد.

در ادامه، محمدی، مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو در ارتباط تصویری در خصوص واکسن‌های مورد تایید سازمان غذا و دارو گفت: بعد از تکمیل پرونده واکسن اسپوتنیک ۵، کمیسیون قانونی ماده بیست، مجوز مصرف اضطراری آن را صادر کرد و همزمان در حال بررسی پرونده موسسه واکسن سازی «بهارات» هند هستیم.

وی در خصوص شرکت‌های داخلی تولید کننده واکسن ادامه داد: ۱۴ شرکت درخواست اخذ موافقت اصولی دادند که سه شرکت مراحل تکمیل پرونده را طی کرده اند.

محمدی اضافه کرد: در این میان شرکت شفا فارمد وارد فاز یک شد و موسسه واکسن سازی رازی به زودی وارد این فاز می‌شود، ضمن اینکه شرکت میلاد داروی نور برای ورود به فاز یک باید مستندات تکمیلی را ارسال کند اما مستندات سایر شرکت‌ها تکمیل نشده است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°