جزئیات ورود نخستین محموله واکسن روسی کرونا به ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:24 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۶۹۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: قرارداد دریافت واکسن اسپوتنیک وی با طرف روس دو میلیون دوز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

   "دکتر محمدرضا شانه‌ساز" درباره جزئیات واردات نخستین محموله واکسن روسی کرونا و اولویت دریافت کنندگان، گفت: کادر درمان، افراد سالمند، بیماران خاص نخستین دریافت کنندگان واکسن کرونا هستند.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: به سرعت محموله‌های بعدی واکسن وارد می‌شوند. به طور کلی قرارداد ما با طرف روس برای دریافت واکسن اسپوتنیک وی دو میلیون دوز واکسن است، البته بقیه منابع معتبری هم که شناسایی شده را بررسی می کنیم.

وی افزود: واکسن کرونا باید در دو دوز در یک فاصله زمانی برای هر نفر تزریق شود و این میزان محموله اول واکسن که وارد شده، برای ۱۰ هزار نفر است.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: محموله‌های بعدی هم طی یکی دو ماه آینده از بقیه سبد منابع وارداتی دریافت خواهد شد تا به تولید داخلی خودمان در حجم و تعداد مورد نیاز برسیم، البته بار اصلی در زمینه تأمین واکسن از منابع داخلی خواهد بود.

شانه‌ساز گفت: ما فقط واردات واکسن روسی کرونا را در دستور کار نداریم، بلکه منابع مطمئن و معتبر دیگری هم هستند که آنها را شناسایی کرده‌ایم.

او با بیان اطمینان از واکسن اسپوتنیک وی روسی گفت: خوشبختانه هم از نظر مصونیت و ایمنی زایی و هم از نظر ایمنی و سلامت محصول مورد تایید است و نشریه «لنست» هم به عنوان یک نشریه معتبر مستندات آن را چاپ کرده است.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: نکته مهم در واردات این است که شرایط حمل و نقل برای واردات برای ما بسیار مهم است. به هر حال یک منبعی مانند «فایزر» دمای حداقل منفی ۶۰ درجه به پایین نیاز دارد، اما ما منابعی را انتخاب کردیم که دما‌های آنها منهای ۲۰ درجه است مانند همین واکسن روسی که به راحتی با فریزر‌هایی که در آزمایشگاه‌ها داریم، قابل نگهداری است.

او افزود: مشخصات دریافت کنندگان واکسن روسی کرونا در سامانه «تی تک» ثبت می شود تا بدانیم هر فردی کدام یک از این واکسن‌ها را دریافت کرده است. تا از الان از شایعات یا احیانا خروج این واکسن‌ها از شبکه رسمی توزیع پیشگیری کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°