منع بکارگیری قدرت هوایی علیه آزادگان جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:35 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۷۳۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
فرمانده نهاجا، تشکیل کنوانسیون منع بکارگیری قدرت هوایی علیه آزادگان جهان همچون شهید سلیمانی را در جمع فرماندهان نیرو‌های هوایی جهان در بنگلور هند، پیشنهاد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی ویدئویی در گردهمایی فرماندهان نیرو‌های هوایی کشور‌های مختلف که به میزبانی کشور هند و در حاشیه نمایشگاه هوایی بنگلور ۲۰۲۱ برگزار شد، ضمن پرداختن به ابعاد مختلف قدرت هوا فضایی و نگاه ویژه ایران به این عرصه پیشنهاد کرد با تشکیل ساز و کاری بین المللی امکان کنترل و نظارت بر فعالیت کشور‌ها در این عرصه فراهم شود تا دیگر شاهد ترور انسان‌های آزاده همچون سردار سلیمانی از این طریق نباشیم.

امیر نصیرزاده همچنین افزود: رویکرد حضور در فضا توسط برخی از قدرت‌ها با اهدافی جاه طلبانه و اختصاصی، توسعه رقابت را به فراتر از نیاز‌های هوافضایی سوق داده است.

وی تصریح کرد:، اما ما در پی آن هستیم که در کنار حفظ منافع ملی، با بهره گیری از اهرم قدرت هوافضایی ضمن حفظ استقلال، خوداتکایی، ابتکار و آزادی عمل، در کنار همه کسانی که فارغ از حس سلطه جویی در پی احترام به مردم دیگر کشور‌ها و تعامل سازنده می‌باشند، به آینده‌ای مطمئن و فارغ از جنگ و تخاصم بیندیشیم و در این راستا دست همه کشور‌های منطقه را برای همکاری بهتر و برقراری صلح و امنیت می‌فشاریم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°