دستور روحانی برای تسهیل صادرات سیب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:19 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۷۴۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
با دستور رئیس جمهور و باهدف پیشگیری از خسارت به کشاورزان و باغداران، وزرای صمت و جهاد کشاورزی مکلف به تسهیل فرایند صادرات سیب درختی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدمهدی شهریاری در نامه‌ای از رئیس جمهوری درخواست نمود تا با توجه به محدودیت زمانی نگهداری سیب در سردخانه‌ها و فساد پذیری آن، دستور لازم به وزارتخانه‌های صمت و جهادکشاورزی برای جلوگیری از خسارت به باغداران و تسهیل در فرایند صادرات سیب را مورد توجه ویژه قرار دهند.
استاندار آذربایجان غربی تجدید نظر در ارزش گذاری سیب و درجه بندی آن، اعطای مشوق‌های صادراتی برای افزایش صادرات سیب، راه اندازی خط سبز برای محصول صادرات سیب در گمرکات، رایزنی‌های اقتصادی جهت رفع موانع صادراتی و موافقت با تهاتر صادرات سیب با محصولات گرمسیری و معافیت صادرات سیب درختی از تعهد ارزی در سالجاری و رفع تعلیق کارت‌های بازرگانی را از جمله موارد پیشنهادی برای تسهیل در صادرات سیب دانست.
رئیس جمهور نیز در پاسخ به درخواست استاندار آذربایجان غربی به وزرای صمت و جهاد کشاورزی و نیز بانک مرکزی دستور داد تا اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت به کشاورزان و باغداران را از طریق تسهیل در صادرات سیب درختی را به عمل آورند.
به دنبال دستور رئیس جمهور علاوه بر حل درخواست تهاتر سیب با میوه‌های گرمسیری، سایر موارد نیز دردست پیگیری است.
برچسب ها: دستور ، سیب ، صادرات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°