برنامه‌های مجازی برای دهه فجر دانش آموزان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 31 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۹۷۴۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
معاون پرورش و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: در سامانه شاد و در بخش فجر انقلاب، حدود ۹ فضا طراحی شده که در آن مجموعه ارزشمندی از فعالیت‌های مرتبط با دهه فجر بارگذاری شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا کاظمی، معاون پرورش و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در برنامه خیابان انقلاب با اشاره به برنامه‌های این حوزه درباره انتقال فرهنگ انقلابی به نسل جدید، گفت: معلم‌ها و دانش آموزان نقش مهمی در پیروزی و شکل گیری انقلاب در دهه فجر و در سال ۵۷ داشتند و در دوران جنگ نیز یکی از پرنقش‌ترین دستگاه‌ها آموزش و پرورش بود.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش ظرفیت‌های بسیاری دارد و بخش اعظم این ظرفیت‌ها در محتوای کتاب‌های درسی است. بخشی از این ارزش‌ها در کتاب‌های درسی به دانش آموزان منتقل می‌شود و بخش دیگری غیر از درس و در فعالیت‌های پرورشی از جمله جشن‌های دهه فجر است.
کاظمی گفت: هر سال زنگ انقلاب را در مدرسه به صدا در می‌آوریم و امسال نیز با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی این زنگ را به صورت نمادین اجرا کردیم که از شبکه شاد پخش شد.
وی افزود: امسال ظرفیت فضای مجازی ظرفیت ارزشمندی را در اختیار ما قرار داده است و به لحاظ حجم محتوا و فراگیری و تنوع و جذابیت‌های این برنامه‌ها دستمان باز است. در سامانه شاد و در بخش فجر انقلاب حدود ۹ فضا طراحی شده که در آن مجموعه ارزشمندی از فعالیت‌های مرتبط با دهه فجر بارگزاری شده است. یکی از این بخش‌ها دستاورد‌های انقلاب است، سرود‌ها و آهنگ ها، به مدت ده شب پخش مستقیم داریم و با استفاده از چهره‌های هنری، ده شب شبی با قرآن با حضور قاریان برجسته بین المللی در برنامه فجر قرآن داریم. روایتگری انقلاب با طرح "برایم بگو" نیز طراحی کردیم که بتوانیم خاطرات و تاریخ شفاهی انقلاب را مکتوب و پادکست و ویدئوکست کنیم. در هر حال امیدواریم با این برنامه‌ها و طرح‌ها رویکرد اصلی انقلاب به دانش آموزان امروز نیز منتقل شود.
وی ادامه داد: تمامی برنامه‌های ما دانش آموز محور است و خودشان در این کار‌ها دخیل می‌شوند. نقش دانش آموزان در شکل گیری انقلاب و دفاع مقدس و در فضای فرهنگی جامعه بی نظیر است و به سهم خودم از زحماتشان تشکر می‌کنم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °