رادیو دارو‌های ساخت ایران در برابر سرطان‌
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۹۷۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
رادیو دارو‌های ساخت ایران، در دو گام تشخیص و درمان در برابر سرطان‌ها ایستاده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
یک کارشناس هسته‌ای در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا وسیما با اشاره به تولید انواع رادیودارو‌های تشخیصی و درمانی در شرکت دانش بنیان پارس ایزوتوپ افزود: با ایجاد زیر ساخت‌های مناسب در سال‌های گذشته توسط دانشمندان هسته‌ای، توانسته ایم بیش از ۵۰ نوع رادیو دارو را در کشور تولید و بومی سازی کنیم.
این کارشناس هسته‌ای ادامه داد: رادیو دارو‌ها در حوزه تشخیص با ارئه تصویری شفاف و دقیق از محل سلول‌های سرطانی امکان درمان به موقع را برای پزشک فراهم می‌کنند.
وی افزود: بعد از تشخیص سرطان با استفاده از دستگاه‌های پت اسکن، زمان از بین بردن سلول‌های سرطانی با رادیو دارو‌های درمانی است.
این کارشناس هسته‌ای با بیان اینکه عمر کوتاه رادیو دارو‌ها به علت ماهیت ذاتی آن‌ها همواره یک محدودیت در استفاده از آن‌ها بود به تولید ژنراتور‌های تولید رادیو دارو‌ها در جهان جهت حمل و استفاده از این محصولات راهبردی در جهان اشاره کرد و گفت: متخصصان داخلی هم موفق به طراحی این دست مولد‌ها شده اند تا این رادیو دارو‌ها در مناطق دور دست هم استفاده شوند.
وی افزود: ایران جزو ۵ کشور تولید کننده این محصولات راهبردی است و با صادرات این محصولات، زمینه برای ارز آوری فراهم شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۲.۹۹°