۴ میلیون دوز واکسن آسترازنکا در راه تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۹۷۵۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
سفیر ایران در لندن: چهار میلیون و دویست هزار واکسن تولیدی شرکت آسترازنکا در چارچوب برنامه کواکس خریداری شده که قرار است به زودی به ایران ارسال شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سفیر ایران در لندن گفت: چهار میلیون و دویست هزار واکسن تولیدی شرکت آسترازنکا در چارچوب برنامه کواکس خریداری شده که قرار است بزودی به ایران ارسال شود. البته اولین محموله روز پنجشنبه (دیروز) وارد کشور شد.
وی افزود: هنوز ارتباط مستقیمی بین شروع واکسیناسیون در برابر کرونا با کاهش تعداد مبتلایان و فوت شدگان ناشی از کرونا تثبیت نشده است. در انگلیس آمار کسانی که واکسن زده اند از ده میلیون گذشته، اما تعداد مبتلایان و فوت شدگان هنوز بسیار بالاست.
وضعیت در آمریکا و دیگر کشور‌های اروپایی هم شبیه همین است.
بعیدی نژاد تصریح کرده است: واکسیناسیون تنها راه مقابله موثر با کروناست و کشور‌های جهان به تدریج این مرحله را باید پشت سر بگذارند. اما این به معنای این نیست که تصور شود واکسیناسیون به سرعت تعداد مبتلایان و فوت شدگان را کاهش خواهد داد.
وی گفت: هنوز موثرترین شیوه در سراسر جهان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است. حفظ این شیوه نامه‌ها همزمان با واکسیناسیون موثرترین راه مقابله است.
بعیدی نژاد افزود: هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند فقط با واکسیناسیون مردم خود، خود را در این جهان پر از ارتباطات مردمی از تبعات شیوع بیماری حفظ کند. بر این اساس باید حرکتی همه گیر و جهانی وجود داشته باشد. این موضوع امروز مورد تاکید جدی کشور‌ها در سازمان بهداشت جهانی است که مقابله با شیوع کرونا فقیر و غنی نمی‌شناسد، همه باید مشارکت کنند.
وی گفت: هدف طراحی برنامه کواکس نیز امکان در اختیار گذاشتن واکسن به تمامی کشور‌ها از طریق توزیع گسترده واکسن است.
سفیر ایران در لندن تاکید کرد: خوشبختانه تهیه واکسن از سوی ایران هم در مسیر خوبی پیش می‌رود، واکسن اسپوتنیک (که واکسن بسیار خوب و موثری است) خریداری شده که اولین محموله دیروز وارد شد، چهار میلیون و دویست هزار واکسن تولید شرکت آسترازنکا در چارچوب برنامه کواکس خریداری شده که قرار است بزودی به ایران ارسال گردد.
وی تصریح کرد: همین طور سه واکسن داخلی در مسیر فاز پیشرفته تست انسانی هستند که می‌توانند به مرحله تولید برسند و خریدی هم از انگلیس در دستور کار قرار ندارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۱.۹۹°