دستگیری یک تیم تروریستی در مناطق نزدیک به ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:15 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۷۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
برافراشته شدن پرچم گروه تروریستی داعش در مناطقی از استان‌های سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان عراق خبر ساز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از تسنیم؛ برافرشته شدن پرچم داعش در یکی از روستا‌های شهرستان سید صادق استان سلیمانیه به نام برده رش، نیرو‌های امنیتی این منطقه را به تکاپو واداشت. مدتی از این حادثه نگذشته بود که پرچم دیگری از همین گروه تروریستی در حد فاصل شهرستان‌های شهرزور، دربندیخان خبرساز شد.
 
پرچم سوم در نزدیکی روستای کانی سپیکه پرخ از توابع شهرستان پینجوین برافراشته و بر اثر بمبگذاری انجام شده، دو عضو نیرو‌های امنیتی شهرزور زخمی شدند.

تحرکات آشکار مورد اشاره در نهایت منجر به آن شد که نیرو‌های امنیتی سلیمانیه با همکاری نیرو‌های مستقر در مناطق شهرزور، سید صادق، حلبچه و پینجوین تلاش مضاعفی را با هدف خنثی کردن دیگر اقدامات احتمالی این گروه آغاز کردند.

بر اساس اعلام فرماندهی نیرو‌های امنیتی سلیمانیه موسوم به آسایش، یک هسته مخفی از تروریست های داعش در مناطق مورد اشاره، شناسایی و دستگیر شده‌اند.

فرماندهی نیرو‌های امنیتی سلیمانیه با صدور بیانیه ای  تاکید کرده است که اعضای این هسته مخفی داعش دستگیر شده و جدای از افراد محلی که شماری از آن‌ها سابقه عضویت در گروه تروریستی القاعده و شاخه کردستان عراق آن را دارند، دو عضو عرب این هسته نیز در حلبچه دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان، چند زن نیز وجود دارند.

فرماندهی نیرو‌های امنیتی سلیمانیه در بیانیه خود تاکید کرده است که تحقیقات در این زمینه ادامه داشته و در آینده اطلاعات بیشتری از این گروه، اهداف و برنامه‌های آنان منتشر می‌شود، اما به ذکر این نکته بسنده کرده است که این گروه سلسله انفجار‌هایی را در دستور کار داشته‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°