افتتاح نخستین پالایشگاه و انبار نفت و بنزین خصوصی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۹۷۹۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
با حضور وزیر صمت صورت گرفت؛
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت نخستین پالایشگاه و انبار نفت و بنزین خصوصی کشور در فریمان افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح نخستین پالایشگاه و انبار نفت و بنزین خصوصی کشور در منطقه سنگ‌بست فریمان با بیان اینکه دولت بدنبال توسعه کارخانه‌های پایین‌دست است، اظهار کرد: افتتاح این طرح، یکصد میلیون دلار برای کشور ارزآوری دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه خراسان رضوی جايگاه ويژه ای در صنعت كشور دارد، افزود: با وجود معادن بزرگ در خراسان رضوی، بدنبال انتقال آب خلیج فارس به این استان برای استفاده در کارخانه‌های آهن همچون سنگان خواف و پالایشگاه سرخس برای توسعه مجموعه‌های پایین‌دست هستیم.

رزم حسینی تصریح کرد: اقتصاد ایران نیازمند توانمندسازی بخش خصوصی است و نقدینگی مردم و بخش خصوصی باید در تولید هزینه شود. او افزود: باید با حمایت از سرمایه‌گذاران برای رفع موانع تولید به بخش خصوصی کمک کنیم.

بر اساس این گزارش، طرح واحد پالایشگاهی با ظرفیت نهایی تولید ۱۰۰۰ تن در روز در دو مرحله اجرا می‌شود که مرحله نخست آن با حضور وزیر صمت افتتاح شد و مرحله دوم هم تا پایان شش ماهه نخست سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

فاز اول برای تولید اکتان افزا با ضریب آلایندگی بسیار پایین در حد استاندارد یورو و تولید بنزین برای استفاده در صنایع پتروشیمی و فاز دوم برای تولید انواع روغن‌های پایه صنعتی و غیرصنعتی با اشتغالزایی ۳۵۰ نفر و سرمایه‌گذاری نهایی ۱۰ میلیون دلار ارزی و ۵ هزار میلیارد ریالی اختصاص دارد.

این واحد تنها واحد صنعتی در سطح کشور است که توان تولید اکتان افزا با ضریب آلایندگی پایین و جدا سازی بنزین از خوراک پیرولیز را دارد و در بخش تولید روغن تنها واحد با توانایی واقعی جهت تولید روغن پایه از نفت کوره است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °