کرمانشاه سومین قطب پتروشیمی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:34 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۰۹۸۰۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
وزیر نفت گفت: با احداث پتروشیمی اسلام‌آباد غرب، استان کرمانشاه به سومین قطب پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بیژن زنگنه در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی اسلام‌آبادغرب با اشاره به اینکه تمام دستورات لازم برای ساخت این پروژه صادر شده است، اظهار کرد: این یک طرح صددرصد ایرانی است که تلاش می‌شود در اجرای آن از ظرفیت‌های صنعتی و پیمانکاری بومی استفاده شود.

وی افزود: در حال حاضر در استان کرمانشاه ۳۰۰ هزار تُن پلی‌اتیلن تولید می‌شود و با بهره‌برداری از پتروشیمی اسلام‌آباد غرب نیز محصول پروپیلن که یکی از با ارزشترین محصولات صنعت پتروشیمی است، تولید خواهد شد.

وزیر نفت ادامه داد: با اجرای این طرح، استان کرمانشاه بعد از بوشهر و خوزستان به سومین قطب پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود.

زنگنه گفت: در اوایل سال آینده، پیمانکار اصلی این طرح انتخاب می‌شود و امیدواریم پروژه‌ پتروشیمی اسلام‌آباد غرب بطور دقیق و با منابع تامین شده به نتیجه برسد.

وزیر نفت تاکید کرد: پس از بهره‌برداری از این طرح، ظرف مدت ۳ سال تمام سهام این مجتمع به مردم واگذار می‌شود.

در گام نخست ۸۰ هکتار زمین برای انجام این پروژه در منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب خریداری شده است. به گفته هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، میزان سرمایه گذاری این طرح با ارز ۴۲۰۰ تومانی حدود هفت هزار میلیارد تومان و با نرخ ارز آزاد حدود ۲۲ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که زمینه ساز یک تحول اقتصادی در منطقه خواهد بود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این طرح می‌تواند کل مشکل بیکاری اسلام‌آبادغرب را ریشه‌کن کند، گفت: استان کرمانشاه به واسطه جنگ تحمیلی مقداری از توسعه اقتصادی عقب افتاده و از آن جایی که مهندس زنگنه نیز اهل همین دیار است، برای انجام چند پروژه بزرگ و ملی در کرمانشاه توافق کردیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°