طرح تست رایگان کرونا در مترو سراسری می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:56 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۸۰۹۸۱۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
معاون فرهنگی بهره‌برداری مترو تهران: طرح تست رایگان کرونا در مترو سراسری می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به آمار مسافران دارای تست مثبت کرونا در طرح انجام تست رایگان در مترو گفت: بزودی در همه ایستگاه‌های مترو با اولویت مناطق کم برخوردار تست رایگان انجام می‌گیرد.

سید مجتبی تقوی‌نژاد گفت: روزانه تعداد زیادی از شهروندان از طریق مترو در پایتخت جابجا می‌شوند و تلاش کرده‌ایم برنامه‌هایی جهت ورود مسافر سالم به شبکه مترو داشته باشیم. موفق‌ترین کشور‌ها در کنترل کرونا کشور‌هایی بودند که شناسایی سریع بیماران را انجام دادند و هر چه تشخیص به موقع باشد، خسارت‌های ناشی از این بیماری کمتر خواهد شد و افراد کمتری هم به این بیماری مبتلا می‌شوند.

تست رایگان کرونا در ۵ ایستگاه جدید

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران در ادامه افزود: در اوایل کرونا، کمبود کیت تشخیصی وجود داشت، ولی در حال حاضر با همکاری برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی البرز و بشرکت شهر سالم نسبت به انجام تست رایگان کرونا در برخی از ایستگاه‌ها مانند ایستگاه شوش و علی‌آباد اقدام کردیم.

همچنین تست رایگان کرونا در ایستگاه‌های محمدشهر، کرج و گلشهر هم صورت گرفت و ان‌شاءالله با رایزنی‌هایی که در حال انجام هستیم، ۵ ایستگاه دیگر نیز به ایستگاه‌هایی که تست رایگان کرونا انجام می‌دهند افزوده خواهد شد که اولویت در مناطق کم‌برخوردار و محروم است.
 
او افزود: در حال حاضر هزینه تست کرونا در بخش خصوصی حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است، در حالی که تست کرونا در این ایستگاه‌های مترو به صورت رایگان و با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌گیرد و ما فضای لازم را در این زمینه به آن‌ها اختصاص داده‌ایم. همچنین اولویت ما این است که به مرور در همه ایستگاه‌ها تست رایگان کرونا انجام گیرد تا هر مسافری که نیاز به این تست دارد بتواند آن را انجام دهد.
 
وی گفت: در حال حاضر محل انجام تست در خارج از گیت‌های مترو است، چرا که اگر مسافر حتی قصد تردد با مترو را ندارد، بتواند در صورت نیاز از تست رایگان استفاده کند.

تعداد مسافران مترو با تست مثبت کرونا

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران  گفت: به طورکلی در هفته‌های اخیر ۱۴۰۰ نفر جهت انجام تست کرونا به ایستگاه‌های مربوطه در مترو مراجعه کرده که نتیجه تست آن‌ها ۲۰ دقیقه بعد مشخص شده و به آن‌ها اطلاع داده شده است تا در صورت نیاز به مراکز درمانی مراجعه و نسبت به خودقرنطینگی اقدام کنند. همچنین از این تعداد ۲۰ نفر نتیجه تست آن‌ها مثبت بوده است که کدملی آن‌ها ثبت و این افراد از تردد آن‌ها در مترو جلوگیری شده و امیدواریم سلامتی‌شان را هر چه سریع‌تر به دست آورند.


تقوی‌نژاد افزود: متروی تهران آمادگی دارد که پیشگام در تزریق واکسن به مسافران باشد و در صورتی که تولید واکسن به اندازه کافی انجام گیرد و واردات نیز به اندازه نیاز باشد، فضای لازم را در این زمینه به دانشگاه‌های علوم پزشکی اختصاص خواهیم داد.
برچسب ها: تست کرونا ، مترو ، رایگان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°