اما و اگر افزایش حقوق اعضای هیئت علمی!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:58 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۹۸۳۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در حالی در دستور کار قرار دارد که اغلب دانش آموختگان دکتری غیر هیئت علمی که در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف شاغل اند با کمترین حقوق زیر خط فقر به سر می‌برند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: افزایش حقوق اعضای هیأت علمی همچنان در دستور کار این وزارتخانه است.

منصور غلامی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا درباره افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنان پیگیر تامین منابع لازم در سازمان برنامه و بودجه است و با قولی که رییس این سازمان داد، در اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰ رقم مورد نیاز که پیش از این مشخص شده است به سرجمع اعتبارات وزارت علوم اضافه می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خبر منتفی شدن افزایش حقوق برای اعضای هیات علمی صحت دارد یا خیر، تاکید کرد: موضوع مربوط به اعمال افزایش حقوق اعضای هیأت علمی از طریق کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی بود که با برگشت لایحه به دولت دیگر در این کمیسیون موضوعیت ندارد.
 
وزیر علوم پیش از این در همایش روسای دانشگاه‌ها در مورد موضوع افزایش حقوق اعضای هیأت علمی گفته بود که ابتدای سال ۹۹ توانستیم بخشی از حقوق اعضای هیأت علمی را ترمیم کنیم البته اکنون نیز پیگیر موضوع هستیم و به ترتیب پس از انجام امور اعضای غیر هیأت علمی، این امر نیز انجام می‌شود. 
 
افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در حالی در دستور کار قرار دارد که اغلب دانش آموختگان دکتری غیر هیئت علمی که در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف شاغل اند (حتی با وجود سنوات خدمتی بالا) با کمترین حقوق و دستمزد کاملا زیر خط فقر به سر می‌برند. اما این فرهیختگان دانشگاهی نیز در کنار اشتغال تمام وقت، به مطالعه و پژوهش و تولید اندیشه و علم برای کشور مشغول اند، و هزینه های زندگی علمی و اجتماعی آنها متفاوت و مضاعف است، اما رفتار قوانین حقوق و دستمزد با آنها کاملا تبعیض آمیز و حداقلی و گاهی حذفی به نظر می رسد، موضوعی که باید برای آن چاره اندیشی عاجل شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°