۲۵ درصد از مسافران ورودی به کشور کرونا دارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۹۸۳۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از مثبت بودن تست ٢۵درصد مسافران خارجی که به ایران می‌آیند، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که صبح امروز با ریاست رئیس جمهور تشکیل شد، گفت: امروز گزارش‌هایی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد که بیشتر در مورد استان تهران بود. البته در گزارش‌ استان تهران چند نکته نگران‌کننده مطرح شد. بخشی از نگرانی‌ها مربوط به مسافرین خارجی است که وارد کشور می‌شوند. متأسفانه ۲۵ درصد تست‌هایشان مثبت است، یعنی با خودشان ویروس می‌آورند و بعد هم متأسفانه قرنطینه را رعایت نمی‌کنند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: این موضوع مورد بحث قرار گرفت که چه اقدامی انجام دهیم تا هم‌وطنان ما که به خارج از کشور رفتند و حالا که می‌خواهند برگردند موارد را رعایت کنند. گفته شد ۹۰ درصد این افراد قرنطینه را رعایت نمی‌کنند و این عجیب است، به‌خصوص با توجه به بحث ویروس انگلیسی و آفریقایی و جهش‌های موتاسیون جای نگرانی دارد.

وی با اشاره به خیزش جدی کرونا در کشور تصریح کرد: با عادی رفتار کردن مردم و رعایت نکردن پروتکل‌ها باز دچار ویروس آن‌هم ویروس جدید خواهیم شد. این ویروس، رشد سرایتش فوق‌العاده سریع است و اگر میانگین همه‌گیری ویروس قبلی دو هفته است، انتشار این ویروس کمتر از سه چهار روز اتفاق می‌افتد. این موضوع خیلی باعث نگرانی است و قرار شد اقدامات جدی در این حوزه اتفاق بیفتد.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه طبق گزارش‌های داده ‌شده متأسفانه تعداد شهرهای نارنجی دو برابر شده است، گفت: متأسفانه گزارش‌ها نشان‌دهنده این است که رعایت پروتکل‌ها به ۷۵ درصد کاهش پیداکرده است و این نشان می‌دهد که ما داریم کم‌کم دچار مشکل جدید می‌شویم.

وی در مورد انجام تدریجی واکسیناسیون در کشور گفت: این ۱۶ میلیون دُز واکسن از جاهای مختلفی همچون آسترازنکا، هند، روسیه، کوبا و چین وارد کشور شده است و در فاز اول به کادر درمانی که در آی‌سی‌یوهای کرونایی هستند، تزریق خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۵۹°    ۲۹.۹۹°