جزئیات مرحله دوم طرح شهید سلیمانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:57 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۸۴۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
در صورت موافقت وزارت بهداشت مرحله دوم طرح شهید سلیمانی با هدف به صفر رساندن کرونا در کشور اجرا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در ۱۸ بهمن به موضوع اجرای مرحله دوم طرح شهید سلیمانی با هدف به صفر رساندن کرونا در کشور اختصاص داشت.

شاهین محمدصادقی، رئیس کمیته اجرایی طرح شهید سلیمانی با حضور در این برنامه به تشریح مرحله دوم این طرح پرداخت و گفت: یکی از عوامل مهم و موثر در کنترل بیماری کرونا در کشور بی شک طرح شهید سلیمانی بود که مرحله اول را با موفقیت اجرا و مرحله دوم را نیز طراحی کردیم که در صورت موافقت وزارت بهداشت آن را اجرا خواهیم کرد.
وی افزود: هدف مرحله دوم به صفر رساندن کرونا در کشور که به طور مختصر میتوان اینگونه مرحله دوم را شرح کرد که ما افراد بیمار، افراد مرتبط با بیمار و همه افرادی را که احتمال دارد ناقل بیماری باشند شناسایی و از بقیه جامعه جدا می‌کنیم.

محمدصادقی ادامه داد: بر اساس تخمین ما اگر بخواهیم این افراد را برای یک دوره ده روزه محدود کنیم، تعداد آن‌ها حداکثر ۵۰۰ هزار نفر خواهد بود. باید تاکید کنم، هرجا این روش به درستی انجام شده با هزینه‌های مادی و معنوی کم بیماری تا حد زیادی کنترل شده است که البته همه این‌ها منوط به آن است که وزارت بهداشت طرح را بپذیرد.

رئیس کمیته اجرایی طرح شهید سلیمانی درباره تفاوت مرحله اول و دوم این طرح گفت: مشخص‌ترین تفاوت‌های مرحله دوم نسبت به مرحله اول، رفع نقاط ضعف مرحله اول است که شامل: تغییر نحوه ارتباط با مردم برخی از نقاط کشور و استفاده از ابزار‌های تکنولوژیک و IT برای رهگیری و رصد بهتر است.

وی تصریح کرد: در این طرح به طور شاخص وزارت بهداشت، بسیج و هلال احمر حضور دارند و دیگر ارگان‌ها نیز همکاری لازم را در صورت امکان داشته اند و خواهند داشت.

محمدصادقی درباره نحوه کار در طرح شهید سلیمانی گفت: سه گروه در طرح شهید سلیمانی فعالیت می‌کنند که شامل تیم حمایتی و تیم نظارتی و تیم مراقبتی است. تیم‌های مراقبتی کسانی هستند که با خود بیمار سروکار دارند و کار‌های مراقبتی و پزشکی انجام می‌دهند، تیم‌های نظارتی افرادی هستند که میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت را در نقاط مختلف بررسی میکنند؛ و تیم‌های حمایتی افرادی هستند که شرایط قرنطینه افراد بیمار را فراهم می‌کنند.

در ادامه مشروح این برنامه را می‌توانید مشاهده کنید.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°