افزایش بستری‌های کرونایی در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۹۸۶۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
دکتر زالی: از ابتدای هفته گذشته تاکنون، با شیب ملایم، میزان بستری‌ها افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا زالی گفت: از روز شنبه که آغاز هفته جدید است، اگر تعداد بستری‌های کلی در بخش‌های تخصیص یافته به کرونا را مقایسه کنیم، هم اکنون ۲۰۹۰ بیمار در بخش‌های مختلف بستری داریم که نسبت به ۲۴ ساعت قبل از آن (۲۰۱۲ بیمار) حدود ۳.۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی گفت: از ابتدای هفته گذشته تاکنون آمار مراجعان سرپایی ما نیز با رشد ملایم رو به افزایش است که هر دو شاخص یعنی افزایش در مراجعان سرپایی ما در بخش‌های بهداشتی و درمانی و افزایش عمومی بستری در بخش‌های بیمارستانی تخصیص یافته به کرونا در استان تهران نشان می‌دهد که احتمالاً این تغییرات از ثبات بیشتری برخوردار است.

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران افزود: البته هنوز با توجه به این که عدد مولد پایه که نشان دهنده شاخص و میزان سرایت پذیری و مجموعه انتقال بیماری است، در تهران مماس با عدد یک است، بنابراین تا زمانی که از این عدد تجاوز نکند نمی‌توانیم بگوییم شرایط باثبات تری را نسبت به هفته اخیر داشته ایم.

وی گفت: ضمن اینکه ما در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۶ بیمار جدید بستری داشتیم که ۸۷ نفر آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

دکتر زالی افزود: این تغییرات در استان تهران باید جدی‌تر تلقی شود به دلیل این که در استان خیلی سریع علایم به صورت پیوسته تغییر می‌کند.

وی گفت: الگوی هفته گذشته ما دوباره همان بازتوزیع سنی را نشان می‌دهد که در مراجعان بیمارستانی سهم گروه‌های بین صفر تا ۱۰ سال نسبت به گروه‌های سنی دیگر در حال تغییر است و نسبت به ماه‌های آذر و آبان افزایش دارد.

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران افزود:، اما همچنان سهم بستری در گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال کاهش بیشتری را در طول هفته گذشته نشان می‌دهد و در میزان مرگ و میر نیز افراد بالای ۷۰ سال باز هم بالاترین سهم را دارند.

وی درباره اینکه کدام مکان‌ها بیشترین درگیری و سرایت بیماری کرونا را دارند؟ گفت: طبق بررسی‌هایی که انجام دادیم، دو مؤلفه تأثیر دارد؛ نخستین مؤلفه بحث تراکم جمعیت و حضور پرتراکم جمعیتی است یعنی بخش‌هایی از مناطق ۴، ۵، ۲ و شمال منطقه ۱۵ و منطقه ۱۸ جزو مناطقی هستند که میزان مبتلایان در این نقاط داغ‌تر از نقاط دیگر استان تهران است.
دکتر زالی افزود: از طرف دیگر به نظر می‌رسد که ما در جا‌هایی که تراکم جمعیتی بیشتری داریم، این مؤلفه به عنوان مؤلفه پرخطر تلقی می‌شود به خصوص که اکنون برخی مشاغل سهم بیشتری در میزان آلودگی‌ها دارند و نانوایی‌ها رتبه نخست را نشان می‌دهند.

وی گفت: پاساژ‌ها، مراکز بزرگ خرید و برخی از رستوران ها، مراکز حمل و نقل به خصوص مترو هم در بررسی‌های ما بر اساس اطلاعات بانکی و ردیابی ها، از نقاط پرخطر هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °