تصویب تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:30 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۸۷۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
نمایندگان مجلس با درخواست تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با ۱۴۵ رأی موافق، ۴۲ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه با تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران موافقت کردند.

حجت اله فیروزی در خصوص تقاضای رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا برای «تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران» گفت: در اجرای ماده (۲۱۲) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، نظر به اظهارات متقاضی مبنی بر عدم کفایت اطلاعات ارائه شده، موضوع تحقیق و تفحص در جلسه رسمی مورخ ۸ دی ماه ۹۹ کمیسیون با حضور ۱۷ نفر از حاضرین نمایندگان عضو کمیسیون و متقاضی تحقیق و تفحص مطرح و پس از استماع نظرات طرفین، ضرورت انجام تحقیق و تفحص در ۵ محور به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به محور‌های تحقیق و تفحص گفت: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخلی و نامگذاری سال‌های اخیر با محوریت ضرورت توجه به تولید ملی، چرا شرکت دخانیات ایران طی سنوات اخیر اقدام به افزایش واردات محصولات دخانی از کمپانی‌های خارجی نموده که این امر موجبات خروج ارز از کشور و کاهش تولید و بعضا تعطیلی واحد‌های دخانیات و تعدیل نیرو‌های این بخش گشته و همچنین کاهش اراضی زیر کشت توتون را در پی داشته است.

وی ادامه داد: معیار انتصاب مدیران در شرکت دخانیات ایران بر چه مبنایی است چرا که طی سالیان اخیر افراد فاقد سوابق کاری متناسب و بعضا محکومین قضایی در سمت‌های مدیریتی و معاونت گمارده شده‌اند؟

این نماینده مردم با اشاره به دیگر محور‌های تحقیق و تفحص افزود: علت بازنگری و عدم همکاری در قرارداد‌های تامین کنندگان مواد اولیه چیست؟ همچنین شفاف سازی در نحوه ارزش گذاری و فروش برند بیستون بدون انجام مزایده و اخذ مجوز از سازمان خصوصی سازی و علت کاهش سهم شرکت دخانیات ایران در بازار سیگار کشور در سال‌های اخیر چیست؟

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°