بازتاب سخنان برجامی رهبر انقلاب در رسانه‌های عربی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:49 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۹۱۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
بیانات امروز (یکشنبه) رهبر انقلاب درباره برجام و شروط ایران برای بازگشت به تعهدات داوطلبانه برجامی، بازتاب گسترده‌ای در رسانه های عربی به دنبال داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (یکشنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، بیعت تاریخی همافران با امام خمینی(ره) در ۱۹ بهمن ۵۷ را یکی از شگفتی‌سازی‌های مهم و از عوامل اصلی پیروزی انقلاب و همچنین نشان‌دهنده خطای محاسباتی آمریکایی‌ها برشمردند و گفتند: لازمه استمرار حرکت پرشتاب انقلاب، حضور مردم در صحنه، کار و تلاش بی‌وقفه، اتحاد کلمه بخصوص میان مسئولان، اعتماد به وعده الهی و افزایش مؤلفه‌های قدرت ملی در عمل است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اظهارنظر مقام‌های اروپایی و آمریکایی درباره برجام و تحریم‌ها تأکید کردند: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها حق هیچ‌گونه شرط‌گذاری ندارند؛ زیرا تعهدات برجامی خود را نقض کردند و آن طرفی که باید شرط بگذارد جمهوری اسلامی است زیرا به تعهدات خود پایبند بود؛ بنابراین ایران هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی‌آزمایی ایران قرار گیرد. این، سیاست قطعی و غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی و مورد اتفاق همه مسئولان است و هیچکس از آن عدول نخواهد کرد.

شبکه الجزیره با بازنشر بخش‌هایی از سخنان رهبری برای مخاطبان عرب زبان خود در این باره نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که آمریکا و کشورهای اروپایی حق شرط گذاری برای تهران به منظور بازگشت به برجام ندارند.

این شبکه قطری همچنین نوشت: رهبر ایران خاطر نشان کرد که این ایران است که باید شرط بگذارد زیرا به تمام تعهدات خود عمل کرده است.

شبکه سعودی العربیه نیز نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که تهران به گام های هسته‌ای خود ادامه می دهد مگر اینکه در ابتدا واشنگتن تمام تحریم ها را بردارد.

اسپوتنیک عربی نیز نوشت: رهبر ایران اتمام حجت کرد و شروط ایران برای بازگشت به تعهدات در برنامه هسته ای خود را اعلام کرد.

این خبرگزاری روسی نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که اگر واشنگتن به دنبال بازگشت تهران از گام های هسته ای خود است باید تمام تحریم ها را بردارد.

پایگاه خبری العهد نیز در این رابطه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد اگر تمام تحریم ها علیه تهران به طور عملی برداشته شود تهران به اجرای تعهدات برجامی خود باز خواهد گشت.

این پایگاه خبری لبنانی در ادامه در بخشهایی از بیانات مقام معظم رهبری را نیز به زبان عربی منتشر کرد.

شبکه المیادین هم به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: بازگشت ما به توافق هسته ای مشروط به لغو تمام تحریم ها است.

این شبکه لبنانی نیز بخش‌های دیگر بیانات مقام معظم رهبری را نیز بازتاب داد.

شبکه الشرقیه نیز در تیتری مشابه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که بازگشت تهران به برجام مشروط به برداشتن تمام تحریم‌ها است.

این شبکه عراقی نوشت: رهبر ایران گفت که اگر واشنگتن خواستار عدول تهران از گام های هسته ای خود است باید در ابتدا تمام تحریم ها را بردارد.

برخی دیگر از شبکه‌ها، سایت‌ها و رسانه های عربی نیز بیانات امروز مقام معظم رهبری به ویژه در خصوص برنامه هسته ای و تحریم های آمریکا را با تاکید بر اینکه ''ایران تنها در صورت لغو عملی همه تحریم‌ها حاضر به بازگشت به اجرای تعهدات برجامی است'' بازتاب دادند.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۵°