ورود برخی مسافران خارجی با تست کرونای جعلی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:13 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۹۱۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
اسلامی گفت: برخی مسافرانی که از خارج کشور وارد شده بودند، گواهی‌های تست منفی کرونا همراه داشتند که با هوشیاری وزارت بهداشت، متوجه جعلی‌بودن گواهی تست کرونای این مسافران شدیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم افتتاح ۱۰۵ پروژه راه آهن در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات نایب رئیس مجلس مبنی بر اینکه ۲۵ درصد مسافرانی که وارد کشور می‌شوند، مبتلا به کرونا هستند، اظهار کرد: از این سخن نایب رئیس مجلس متعجب شدم و به ایشان هم پیامک دادم. به هیچ مسافری بدون دارا بودن تست کرونای منفی بلیت فروخته نمی‌شود، اما برخی مسافرانی که از خارج کشور می‌آمدند، گواهی‌های تست منفی با خود می‌آوردند که وزارت بهداشت متوجه شد که برخی از این گواهی‌ها جعلی است.

وی در ادامه افزود: وزارت بهداشت بصورت تصادفی و رندم، از چند مسافر تست می‌گیرد که از بین آن مسافران، ۲۵ درصد آن‌ها کرونا مثبت بوده اند و اینگونه نبود که ۲۵ درصد مسافران ورودی، کرونا مثبت باشند، بلکه از مجموع ۳ یا ۴ مسافری که از آن‌ها تست گرفته می‌شد یک نفر کرونای مثبت داشت وگرنه طرح موضوع کروناداشتن ۲۵ درصد مسافران خارجی که به ایران می‌آیند به این گونه درست نیست.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا باید برای چند کشوری که گواهی تست کرونای آن‌ها معتبر نبوده است، تصمیم بگیرند.

اسلامی گفت: تست کرونا در همه مبادی ورودی زمینی و هوایی کشور توسط بهداشت مرزی وزارت بهداشت انجام می‌شود و از وزارت بهداشت خواسته ایم با شبکه صلاحیت و تایید گواهی‌های تست کشور‌های دیگر هماهنگ کند که وقتی بلیتی صادر می‌شود، اگر تست کرونای مسافر اعتبار داشته باشد، مسافر پذیرفته شود و اگر اعتبار ندارد، مسافر پذیرفته نشود.

وی افزود: از فرودگاه‌های بین‌المللی کشور و بخصوص فرودگاه امام خمینی(ره) خواسته‌ایم سخت‌گیری‌های حداکثری در این حوزه داشته باشند و از سوار شدن مسافری که در مبدأ گواهی تست کرونا ندارد، جلوگیری کنند و اگر این مسافر وارد کشور شد، بهداشت مرزی سریع بررسی کند و تشخیص دهد.

اسلامی تصریح کرد: در فرودگاه جای قرنطینه برای مسافران خارجی نداریم، چراکه روزانه ۲ تا ۳ هزار مسافر از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کشور می‌شوند و یک هتل پاسخگوی این میزان مسافر برای قرنطینه نیست، بنابراین اگر وزارت بهداشت تشخیص دهد که باید مسافری قرنطینه شود، خودشان باید در محل پیش‌بینی شده این کار را انجام دهند و این کار، دستور قرارگاه و ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی همچنین درباره رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی در پروازها گفت: این موضوع از سوی سازمان هواپیمایی کشوری رعایت می‌شود و پروتکل حاکم است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اتفاق اخیری که در پرواز ماهان رخ داد و سقف ۶۰ درصدی ظرفیت پرواز رعایت نشده بود، به دلیل آن بود که ابتدا مسافران باید با هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ جابجا می‌شدند که این هواپیما دچار نقص فنی شد و مسافران این پرواز که بلیت گرفته بودند، باید با هواپیمای دیگری جابجا می‌شدند و همین امر موجب شد تعداد بیشتری مسافر نسبت به ظرفیت ۶۰ درصد در آن پرواز باشند که چاره‌ای نبود، اما تلاش می‌کنیم پروتکل‌ها رعایت شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°