ثبت رکورد تاریخی تولید گاز در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:35 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۹۲۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
وزیر نفت گفت:هم‌اکنون روزانه ۱۰۴۰ میلیون مترمکعب گاز تولید می‌شود و بالاترین رکوردهای تاریخی تولید گاز کشور ثبت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در جمع خبرنگاران درباره اینکه آیا با توجه به شرایط کشور و تحریم جهش چهارم صنعت پتروشیمی دست‌یافتنی است، گفت: صنعت پتروشیمی در جهش دوم و سوم هم با تحریم روبه‌رو بود، جهش چهارم هم در همین دوره آغاز می‌شود. سه مجتمع بزرگ در عسلویه تعریف شده که دو مجتمع در عسلویه و خوراک آن نیز ترکیبی است، ما به زندگی در شرایط تحریم عادت کردیم.

زنگنه در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چه تضمینی وجود دارد دولت آینده طرح‌هایی را که عملیات اجرایی آن‌ها در ماه‌های پایانی این دولت آغاز شده از جمله طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب را انجام دهد، گفت: این طرح‌ها مصوب دولت و منابعش تأمین شده است. ما نمی‌توانیم با توجه به اینکه چند ماه از عمر دولت کنونی باقی مانده است کشور را تعطیل کنیم.

وزیر نفت درباره اینکه چند درصد تجهیزات پتروشیمی در داخل کشور ساخته می‌شود، پاسخ داد: بیش از ۸۰ درصد تجهیزات ثابت صنعت پتروشیمی همانند بخش بالادستی صنعت نفت در داخل کشور ساخته می‌شود.

زنگنه درباره اینکه آیا افت فشار گاز در شهر‌های شمالی را تأیید می‌کنید، اظهار کرد: هم‌اکنون روزانه ۱۰۴۰ میلیون مترمکعب گاز خام در کشور تولید می‌شود و بالاترین رکورد‌های تاریخی تولید گاز کشور ثبت شده است، البته اعلام این ارقام به معنای این نیست که مردم صرفه‌جویی نکنند، زیرا از اساس اسراف خوب نیست، کاهش یک درجه مصرف کمک می‌کند ما راحت‌تر شبکه را مدیریت کنیم، به هرحال من نگران گاز شهری و خانگی نیستم.

زنگنه درباره معافیت تحریمی ایران در پروژه میدان رام در دریای شمال انگلیس گفت: ما در این میدان سهامدار هستیم، برداشت از این میدان در انگلیس مصرف می‌شود.

وی درباره افزایش قیمت مواد اولیه خوراک صنایع پایین‌دستی هم گفت: هیچ دولتی نمی‌تواند در قیمت‌گذاری دخالت کند و تنها فساد و رانت به همراه دارد، وقتی قرار شد دولت در زنجیره قیمت‌گذاری دخالت نکند، تا آخر هم نباید دخالت کند و آن را به قواعد بازار واگذار کند، فقط اینکه رقابت باشد و رانت نباشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°