آغاز صادرات ماسک ایرانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:12 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۹۲۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
مسئول بسیج اصناف، بازار و فعالیت‌های اقتصادی کشور گفت: با موافقت وزارتخانه‌های بهداشت و صنعت، صادرات محدود ماسک شروع شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
غلامرضا حسن پور مسئول بسیج اصناف، بازار و فعالیت‌های اقتصادی کشور  روز یکشنبه در مراسم رونمایی از سامانه تامین کالا‌های سلامت محور و خط تولید نانو ماسک اظهار امیدواری کرد که در آینده امکان صادرات گسترش پیدا کند.

وی ادامه داد: موضوع صادرات ماسک را به کشور‌های همسایه و حتی کشور‌های اروپایی دنبال می‌کنیم و به پیش می‌بریم.

وی بیان داشت: سال ۹۹ را با تولید ماسک شروع کردیم و اکنون سال به پایان نرسیده به مرحله‌ای رسیده ایم که در پی توسعه صادرات ماسک هستیم.

وی اضافه کرد: صادرات ماسک حتما با مدیریت مصرف داخلی انجام خواهد شد، تا هموطنان دچار کمبود در این زمینه نشوند.

تولید روزانه ما به ۲۰ میلیون ماسک رسید

حسن پور ادامه داد: در حال حاضر در ۵۰۰ واحد صنفی و تولید، روزانه ۲۰ میلیون ماسک استاندارد تولید می‌کنیم و این موفقیت توانست خطری که سلامت عمومی را تهدید می‌کرد به طور چشمگیری کنترل کند.

وی بر لزوم ارتقا کیفیت محصول ماسک تاکید کرد و گفت: هرچه کیفیت ماسک بیشتر شود شاهد ارتقا سلامت و کاهش مرگ و میر خواهیم بود.

مسئول بسیج اصناف، بازار و فعالیت‌های اقتصادی کشور ادامه داد: ما بر تولید ماسک نظارت می‌کنیم، هرکارگاهی در این زمینه کاری باید با حضور سازمان غذا و دارو و سازمان بسیج اصناف و اداره کل تجهیزات پزشکی در کشور، راه اندازی شود.

دکتر زالی: ماسک در کنار رعایت فاصله اجتماعی مفید است

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران که در این مراسم حضور داشت گفت: امروز در تولید ماسک به خودکفایی رسیده‌ایم و ظرفیت بالقوه تولید روزانه بیش از ۳۵ میلیون ماسک در کشور به فعلیت درخواهد آمد.

به گفته زالی نتایج یک مطالعه در تهران نشان می‌دهد ۷۵ درصد بیمارانی که در بیمارستان‌ها بستری شدند، از ماسک استفاده می‌کردند، اما بخش عمده‌ای از آنان در محیط‌هایی حضور داشتند که امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود نداشته است.

در روز ۲۶ فروردین امسال خبر راه اندازی بزرگ‌ترین کارگاه تولید ماسک در کشور و جنوب غرب آسیا با ظرفیت تولید روزانه چهار میلیون انواع ماسک‌ها از جمله معمولی، ان ۹۵ و نانو منتشر و پیش بینی تولید ماسک ان ۹۵ با پارچه نانو در همان کارگاه در محل شهرک صنعتی اشتهارد کرج اعلام شد.

همچنین نوید خودکفایی ایران و سپس رسیدن به مرحله تولید برای صادرات تا پایان امسال در آن روز از سوی تولید کنندگان به مردم داده شد که امروز محقق گشته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°